Объявление

Свернуть
Пока нет объявлений.

Патріарх Філарет: УПЦ МП не має права називатися українською Церквою

Свернуть
Эта тема закрыта.
X
X
Свернуть
 • Фильтр
 • Время
 • Показать
Очистить всё
новые сообщения

 • Патріарх Філарет: УПЦ МП не має права називатися українською Церквою

  Патріарх Філарет: УПЦ МП не має права називатися українською Церквою

  Про те, яке значення мав Всесправославний Собор, що відбувся цього року на Криті, як втрата України послабить позиції Російської Церкви, чому пов’язані сепаратизм і Московський Патріархат, і з якої причини УПЦ МП не має права називатися українською Церквою в інтерв’ю ONLINE.UA розповів Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

  — Ваша Святосте, яке значення матиме Всеправославний Собор, який відбувся цього року, для процесу створення Єдиної Помісної Православної Церкви в Україні?

  — Всеправославний Собор не розглядав питання автокефалії Української Православної Церкви. Хоча в кулуарах це питання обговорювалось у зв’язку з тим, що Верховна Рада направила Вселенському Патріарху Варфоломію І звернення надати Томос, документ про автокефалію. Та питання українського православ’я на соборі не обговорювалися. І взагалі, гострі питання, які сьогодні хвилюють Православну Церкву, такі як Автокефалія Української Церкви чи диптих (порядок православних автокефальних церков), не обговорювалися.

  Натомість обговорювались питання, які не викликають суперечностей. Наприклад, питання про пости, питання другого одруження для священиків. Це ж неможливо, всі це знають. Дещо гостріше питання — питання екуменізму, тобто відносин між християнами. Це питання в церквах не завжди розуміється однаково. Одні вважають, що це зрада Православ’я. Інші — що бажання досягти єдності Христової Церкви в істині. До такої істини ми всі хочемо дійти, але навряд чи до цього ми колись дійдемо. Та, все одно, в екуменізмі є позитивна річ — кінець війни між католиками, православними і протестантами. Екуменізм має позитивне значення, але не всі цю точку зору розділяють. Дехто акцентує увагу на тому, що це компроміс православ’я з інослав’ям, але ніякого компромісу Православ’я не робить.  За цими питаннями стоїть головне, яке турбує Константинополь та Москву. Хто перший? В 1948 році Сталін хотів, щоб у Москві зібрався Вселенський Собор і проголосив Московський Патріархат першим, а Константинополь мав поступитись своєю першістю. Тоді цей Собор не відбувся, бо Константинопольський та інші патріархи не прибули в Москву. Була тільки Всеправославна нарада. Та ця боротьба за першість не припинилась і досі.

  Пізніше, вже з ініціативи Вселенського Патріарха, почали готувати Всеправославний Собор. Готували його більше 50 років. Головне, що хотів досягти Вселенський Патріарх Варфоломій І, це те, що скликав Собор саме він, і головував там теж він. Це мало найважливіше значення, бо означає, що Вселенський Патріарх — перший серед всіх патріархів. Не тільки по честі, а й має повноваження, котрі не мають інші. Всеправославний Собор може скликати тільки Вселенський Патріарх і там головувати. І це, з точки зору Вселенського Патріарха, мало закінчити протистояння між Константинополем і Москвою. Москва і Константинополь погодились скликати Собор, але обговорювати питання, котрі не мають протиріч. Так мали показати єдність світового Православ’я. Це було досягнуто на Всеправославній нараді в швейцарському місті Шамбезі. Всі погодились.

  Та згодом Москва зрозуміла, що на Соборі буде затверджена першість Вселенського Патріарха. Тому, незважаючи на те, що Московський Патріарх погодився з усіма документами, які виносились на Собор, документи були навіть затверджені Архієрейським Собором РПЦ, потім, всупереч своєму Собору, Москва відмовилась їхати.

  Відмовились не самі, не першими. Почали відмовлятись Болгарська, Антіохійська (юрисдикція: Сирія, Ліван, Ірак, Кувейт, Бахрейн, ОАЕ, Оман. Кількість віруючих — від 750 тис. до 2 млн, — ONLINE.UA) та Грузинська Церкви. Москва була ініціатором, а почали залежні від Московського Патріархату. Потім, напередодні Собору, Московський Патріарх заявив, що і він не поїде. Чому? Тому що інші не їдуть. Але ж це Москва їх підбурила не їхати, вони ж теж погоджувались на нарадах з проектами документів, а потім відмовились. Бачите, яке лукавство, яка несправедливість.

  Москва думала, що Вселенський Патріарх відмовиться проводити Собор, бо чотири Церкви відмовились їхати. Та Варфоломій І наполіг на своєму, скликав Синод і вирішив, що Собор не відміняється. Собор провели. Рішення, які були узгоджені — прийняті. Значення вони великого не мають, але важливий сам факт скликання Собору під головуванням Вселенського Патріарха. Москва не могла протестувати проти рішень, бо вона з ними погодилась, але заявила, що це не є рішення Всеправославного Собору, а тільки підготовка до майбутнього Собору. Питання це знову залишилось ніби невирішеним, тому що Москва офіційно не підтверджує рішення Всеправославного Собору.

  — Яке значення має для Москви контроль над українським Православ’ям, чому вони так вчепилися за нас?

  — Якщо українська Церква — складова частина Московського Патріархату, то вони — найбільша Церква в Православ’ї по кількості віруючих. Це дозволяє претендувати на першість. Якщо українська Церква відокремлюється від Московського Патріархату, стає автокефальною Церквою, то стає великою Церквою, майже такою, як Російська. Тоді РПЦ втрачає підґрунтя претендувати на першість у Православ’ї. Тому Москва так бореться за українську Церкву, щоб мати підґрунтя претендувати на перше місце. Це чисто церковна політика, а є й державні інтереси.

  — Які?

  — Якщо українська Церква буде складовою частиною Московського Патріархату, то Москва через Церкву впливатиме на політику і суспільне життя України. І тому утримати українську Церкву в орбіті МП зацікавлені і російська Церква, і російська держава.

  Чому почалась війна? Москва сподівалась, що є підґрунтя в Україні, населення і Церква, які тяжіють до Росії, до Москви. Путін думав, що він підкорить спочатку Крим, потім Донбас, Одесу, південь України і Харків. Так захопить всю Україну. Але він не враховував, що є Київський Патріархат та інші патріотичні Церкви, які не хочуть бути залежними від Москви. Боротьба продовжується.

  — Ми говоримо Російська Церква, вони тут називають Українська Православна Церква (МП). Наскільки це адекватна назва?

  — Це омана українського суспільства. Тому що УПЦ МП називається "українською", не будучи українською. Богослужіння — не українською, проповіді — не українською, історія викладається в дусі російської ідеології, що є "єдиний народ", немає українського народу, а є єдиний "русский мир". Не маючи нічого українського, ця Церква називається українською. Тому зараз у Верховній Раді постало питання, що Церква, яка має свій центр в країні агресора, не має права називатись українською. Вона має право на існування в Україні, але не називатись українською, вони — Російська Церква в Україні.

  Питання це актуальне, і буде найближчим часом вирішене.

  — Священикам Московського Патріархату іноді закидають допомогу російсько-сепаратистським військам на Донбасі. Як гадаєте, це поодинокі випадки чи системна робота РПЦ?

  — Це відповідає ідеології цієї Церкви. Вона залежна від Московського Патріархату, предстоятель УПЦ МП є постійним членом їхнього Синоду. Незважаючи на статус незалежної і самостійної в Україні, все таки патріархом цієї церкви є Московський Патріарх. На Донбасі і в Криму переважна більшість парафій належить Московській Патріархії. Вони виховали паству в дусі єдності з Російською Церквою. Тому вони й Київський Патріархат називали розкольниками, а ті, хто підпорядковується Московського Патріархату, ті (на їхню думку, — ONLINE.UA) — в єдності. В такому дусі вони виховували свою паству. Тому на цьому ґрунті й виник сепаратизм. Сепаратизм не виник на Галичині, на Волині, в Центральній Україні. А чому? Тому що тут Київський Патріархат, який виховує паству в дусі любові до Батьківщини, до нашої мови і традицій. А там Церква виховувала в дусі єдності з Москвою.

  Український народ побачив, що Москва тягне в неволю. Піднявся патріотичний рух, який зараз не здолати. Сьогодні українська армія сильна, Москва силою зброї Україну не захопить. Бо дух перемагає, а не зброя. Тому вони всередині України нас намагаються розсварити між собою.

  — Про сварки. Чому в Московській Патріархії в Україні такі конфлікти як, наприклад, між олігархом Вадимом Новинським і митрополитом Олександром Драбинком?

  — Новинський — це людина, яка тримає УПЦ МП під контролем в області фінансів. Він — головний меценат УПЦ МП. Він виконує завдання Москви. А їх завдання — зберегти Московський Патріархат недоторканим, щоб він залишався в підпорядкуванні Московського Патріарха. Це завдання Новинського. Він через свої фінанси впливає. Та в Московському Патріархаті є духовенство і єпископи, які хочуть побудувати в Україні Єдину Помісну Православну Церкву. Цей конфлікт виник через те, що одні за незалежну Церкву від Москви, а другі хочуть зберегти єдність з Москвою. Одне зі свідчень зв’язку Московського Патріархату із сепаратистами.

  — Наскільки довгим буде шлях України до Єдиної Помісної Православної Церкви?

  — В тому, що вона буде — в цьому ніхто не повинен мати сумніву. Ми не знаємо, коли, але процес йде в цьому напрямку. Ця гібридна війна допомагає створенню Єдиної Помісної Православної Церкви.

  — Як?

  — Люди бачать, що МП не захищає українські інтереси. Московський патріархат молиться за мир і єдність, але за єдність з Москвою і мир в складі російського впливу. За це молиться Московський Патріархат, а народ хоче мати свою незалежну державу. Тому бачать, що керівництво цієї Церкви веде не туди. Зараз йде процес виходу з Московського Патріархату і переходу в Київський Патріархат. Переходять тисячі і десятки тисяч. Це проходить безболісно. В Києві перестають ходити в московські храми, а ходять в храми Київського Патріархату.

  Так у містах, а от в селах виникають конфлікти. І йде боротьба не між Київським і Московським Патріархатами, а між віруючими Московського Патріархату, які хочуть перейти, і тими, які не хочуть. Боротьба йде за те, кому повинен належати храм. Московська пропаганда подає це як захоплення храмів з боку Київського Патріархату. Київський Патріархат храми не захоплює. Ми хочемо мати Єдину Помісну Православну Церкву, а для цього не треба ворогувати, бо ворогам об’єднатись в одне ціле тяжко. Ми хочемо зберегти нормальні відносини між духовенством, щоб було легше об’єднатись. Храми нам не потрібні, самі побудуємо, нам потрібні віруючі, які складатимуть Єдину Помісну Православну Церкву.

  Церква.info


  Неспішно шукаю роботу:

  Путлер КАПУТ!

 • #2

  Патріарх Філарет: УПЦ МП не має права називатися українською Церквою

  Філарет не має права називатись патріархом...

  Комментарий


  • #3

   Патріарх Філарет: УПЦ МП не має права називатися українською Церквою

   Хто такой филоред? это не тот ли поп, которого уличили в краже церковной казны и выгнали с церкви, еще при Совьетах?? Я еще помню, как какая та шишка партийная выступала и казала, хай сами разбираются, кто там что и у кого спер.. Потом разносная статья в аргУментах была.. Всё на воровстве построено.. Ну як кажуть, какой поп, такой и приход..
   FinderS, свои фантазии и домыслы за действительность выдавать не нужно, всему есть предел. Сообщения с твоим враньем/фантазиями удалил. Последнее предупреждение.скажи спасибо что и сейчас вытер, иначе ты в баню пошел бы автор Mr.Smith;n7889159

   Комментарий


   • #4

    Патріарх Філарет: УПЦ МП не має права називатися українською Церквою

    Різні цивілізації :


    Последний раз редактировалось Fantom_as; 27.12.2016, 21:15.
    Неспішно шукаю роботу:

    Путлер КАПУТ!

    Комментарий


    • #5

     Патріарх Філарет: УПЦ МП не має права називатися українською Церквою

     Fantom_as, придурочный, твои попы, просто самовольно отжали этот храм у других попов.. как бы не по пацански.. Шо те, шо эти, одним миром мазаны.. Одно отличие, твой филаред, простой сипаратюга..
     FinderS, свои фантазии и домыслы за действительность выдавать не нужно, всему есть предел. Сообщения с твоим враньем/фантазиями удалил. Последнее предупреждение.скажи спасибо что и сейчас вытер, иначе ты в баню пошел бы автор Mr.Smith;n7889159

     Комментарий


     • #6

      Патріарх Філарет: УПЦ МП не має права називатися українською Церквою

      Fantom_as, придурочный, твои попы, просто самовольно отжали этот храм у других попов.. как бы не по пацански.. Шо те, шо эти, одним миром мазаны.. Одно отличие, твой филаред, простой сипаратюга..
      Чмо ти лопоухе, одноклітинне. Михайлівський золотоверхий був відбудований за часів незалежності України. А оригінал храму був підірваний твоїми (кацапськими) чекістами. Сучасний московський патріархат (гебістський) був відбудований Сталіним на кістках розстріляних ним священників. Українські церкви тоді пішли у підпілля і не співпрацювали з сатанинським режимом.

      Для справедливості треба зазначити, що хоч усі священники в СССР призначались з відома КГБ, та далеко не всі вони працювали на КГБ. Там і зараз є багато справжніх священників. Я, наприклад, знаю церкви МП, де збирають кошти на АТО. Тому об'єднання церков в одну - Київського патріархату можливе і воно неодмінно відбудеться.
      Последний раз редактировалось Fantom_as; 27.12.2016, 21:31.
      Неспішно шукаю роботу:

      Путлер КАПУТ!

      Комментарий


      • #7

       Патріарх Філарет: УПЦ МП не має права називатися українською Церквою

       що хоч усі священники в СССР призначались з відома КГБ, та далеко не всі вони працювали на КГБ.
       Оцэ пи3данул.. Тыхоть сам понял, шо сказал? Я ж говорю, шо ты полный дебил.. Не все работники КГБ, працювалы на КГБ.. Они еще и на КГБ работали..Точняк Геаг каже, зоопарк с цирком..
       FinderS, свои фантазии и домыслы за действительность выдавать не нужно, всему есть предел. Сообщения с твоим враньем/фантазиями удалил. Последнее предупреждение.скажи спасибо что и сейчас вытер, иначе ты в баню пошел бы автор Mr.Smith;n7889159

       Комментарий


       • #8

        Патріарх Філарет: УПЦ МП не має права називатися українською Церквою


        День рождения предстоятеля Русской православной церкви патриарха Кирилла в России стал днем беспрецедентного "холуйства".

        Однако, увлекшись праздником, в России упустили из внимания одну важную вещь. Об этом заявил российский журналист Александр Невзоров в интервью сайту "Эхо Москвы".

        Комментируя 70-летний юбилей патриарха, который отмечали 19 ноября, Невзоров заявил: "Вы имеете в виду Кирюшу и его день рождения. Это, действительно, было замечательным событием, потому что такого холуйства от всех, от кого, в общем, холуйства не требовалось, такого количества поздравительных телеграмм, сусальщины, подарочков, цветов давно не видела Россия".

        "Но! Никто не заметил за всем этим праздничным балаганом, что непосредственный начальник Кирилла… я имею в виду патриарха Константинопольского – получивший приглашение на празднование, решил, что он не поедет, а вместо этого встретится с гражданином Парубием (спикер Верховной Рады Андрей Парубий – ред.). И с гражданином Парубием обсудил, как же он будет отделять и автономизировать украинскую церковь от русской церкви", - подчеркнул российский журналист. По словам Невзорова, в России это событие "как-то прошло незамеченным никем"


        Комментарий


        • #9

         Патріарх Філарет: УПЦ МП не має права називатися українською Церквою

         УПЦ МП не має права називатися українською Церквою
         100%

         Комментарий


         • #10

          Патріарх Філарет: УПЦ МП не має права називатися українською Церквою

          Филарет заявил о начале формирования единой поместной церкви в Украине


          Патриарх Филарет

          В Украине в скором времени будет одна поместная церковь, а процесс ее формирования уже начался.
          Об этом в эфире Радио Свобода заявил глава Украинской православной церкви Киевского патриархата Филарет.
          "Будет одна поместная церковь, будет и церковный мир. Поместная церковь обязательно будет. Потому что будет государство. Процесс объединения уже начался", - отметил Филарет.

          Он также отметил, что когда в стране появится одна поместная церковь, будет и церковный мир.
          "А поместная церковь одна обязательно будет. Почему будет? А потому, что будет государство. Будет государство, то должна в этом государстве быть и одна православная церковь, а не несколько православных церквей. Поэтому мы и верим", - отметил он.
          По словам главы УПЦ КП, сейчас процесс объединения уже начался и много верующих Московского патриархата переходит в Киевский.

          "Почему они переходят? Потому что видят, что Киевский патриархат - это действительно украинская церковь, которая защищает украинское государство, украинский народ и украинские интересы. Поэтому единственная церковь обязательно будет", - подчеркнул Филарет.
          Напомним, ранее Филарет объяснил, как Кремль использует украинскую православную церковь.

          http://obozrevatel.com/society/85649...-v-ukraine.htm          Последний раз редактировалось Fantom_as; 14.01.2017, 19:20.
          Неспішно шукаю роботу:

          Путлер КАПУТ!

          Комментарий

          Сейчас на странице 0 пользователь(ей)

          Обработка...
          X