Объявление

Свернуть
Пока нет объявлений.

Чорний Ворон

Свернуть
X
Свернуть
 • Фильтр
 • Время
 • Показать
Очистить всё
новые сообщения

 • Чорний Ворон

  Кстати, che2017, в романе "Черный ворон" написано, что он выжил. В интернете - что тело просто не нашли. а ТЫ, как авторитет альтернативной истории, что думаешь?
  Вопрос, конечно, интересный .

  Дело в том, что:

  У добу Визвольної боротьби декілька отаманів мали цей грізний повстанський псевдонім.

  Чи не найвідомишим отаманом Чорним Вороном став Микола Скляр (Шкляр) із Жовтих Вод - завдяки Юрієві Горлісу-Горському, який яскраво змалював його у своїх спогадах "Холодний Яр". Менше знають про Платона Петровича Черненка із Криворіжжя, Віктора Чекірду з Поділ­ля, отамана Петренка з Радомишльського повіту, Івана Яковича Чорногузька з Піщаного Броду та Івана Яковича Чорноусова зі Шполянщини. А ще був Білоус, "простий козак" з Новоукраїнки. Його також називали отаманом Чорним Вороном.

  У кожного з Чорних Воронів своя доля, але історики та краєзнавці часом творять збірний образ, вносячи плутанину в уми читачів.
  Роман КОВАЛЬ, "Чорний Ворон. П’ять біографій (До історії повстансько-партизанського руху в Холодному Яру, Чорному лісі, на Поділлі, Криворіжжі та Єлисаветградщині в 1919-1920-х рр.)

  А теперь - по порядку.

  1. Скляр Николай:
  (псевдоним: Чёрный Ворон), (дата рождения неизвестна, Желтые Воды, Екатеринославской губернии — октябрь 1920, с. Разумовка Чигиринского уезда Киевской губернии, ныне — Александровского района Кировоградской области Украины) — военный деятель времён УНР, повстанческий атаман (1919—1920), командир кавалерийского полка, второй помощник командующего Крымского корпуса Повстанческой армии Нестора Махно, командир ударно-разведывательного отряда Степной дивизии (август-октябрь 1920).

  В середине октября 1920 г. в районе с. Сентово маршрут Степной дивизии пересекся с маршрутом Конной армии Будённого, которая с запада шла на юг Украины для борьбы с Врангелем. Командир ударно-разведывательного отряда Степной дивизии Чёрный Ворон, первым встретил врага. Умело направив свой отряд, отвлекая около двух тысяч будённовцев, Чёрный Ворон повел их в противоположную от Степной дивизии сторону. В неравном бою атаман Чёрный Ворон и большинство бойцов его отряда погибли.
  1.png

  2. Черноусов Иван Яковлевич:
  (в большевистских документах фигурирует также под фамилией Черновус, псевдоним Черный Ворон), (дата и место рождения неизвестны — умер в ноябре-декабре 1925 года, в селе Толмач; информация о смерти не является подтвержденной, есть данные что еще в 1964 году Иван Черноусов был живым) — военный деятель времен УНР, повстанческий Атаман Звенигородщины и Холодного Яру, командир Лебединского полка Холодноярской республики.

  В оперативной сводке Кременчугского штаба ЧОН по 8 ноября 1922 г. отмечается, что Черный Ворон убит 12 октября 1922 г. возле с. Москаленки за 25 км от Смелы, а труп его якобы опознали крестьяне и «амнистированные бандиты», но на самом деле то был один из казаков отряда Черного Ворона.

  Однако есть и другие свидетельства — в «Докладе о политическом состоянии Черкасского округа с 1926 г.» утверждается, что отряд Черного Ворона было ликвидировано 6 июня 1925 года.

  Является прототипом и главным героем книги Василия Шкляра «Залишенець. Черный ворон»
  2.png


  3. Чекирда Виктор Аникиевич:
  (псевдонім Чорний Ворон, * 11 листопада 1894, с. Іванківці, Проскурівський повіт, Подільська губернія, тепер Хмельницька область — + після 1964) — військовий діяч часів УНР, повстанський отаман.

  В листопаді 1921 року Віктор Чекірда виїхав до Польщі.

  Після Другої світової війни був Німеччині. Потім 13 років жив у Парагваї, де створив молочну ферму.

  Згодом виїхав до США. Співпрацював із журналом «Дороговказ» (Торонто) — органом вояцької думки і чину, до редакції якого надіслав чимало спогадів про свою партизанську діяльність.

  У листопаді 1964 році редакція «Дороговказу» привітала сотника Армії УНР Віктора Чекірду з 70-літтям та надрукувала невеликий фрагмент одного з його спогадів.

  Подальша доля невідома.
  3.png

  4. Черненко Платон Петрович:
  (псевдонім Чорний Ворон), (?, Криворіжжя — ?) — військовий діяч часів УНР, повстанський отаман.

  У листопаді 1922 органами ЧК проведено операцію проти бойових петлюрівських частин в Катеринославській, Миколаївській, Кременчуцькій та частині Київської губернії, головна база — в Криворіжжі, де оперував отаман Черненко (Чорний ворон — командир п'ятої дивізії повстанської армії УНР), згідно з донесеннями, дивізію Черненка розбито, заарештовано 90 вояків.

  Подальша доля отамана Черненка невідома. За деякими даними — йому вдалося зникнути з поля зору ЧК і легалізуватися.
  4.png

  5. Черногузько Иван Яковлевич
  (псевдонім Чорний Ворон), (? , с. Піщаний Брід, Первомайського пов. Одеської губ., (тепер Добровеличківського району Кіровоградської області.) — ?). — військовий діяч часів УНР, георгіївський кавалер, вільний козак, повстанський отаман.

  Подальша доля невідома.
  Но есть и другая версия:

  Чорний Ворон такого страху нагнав односельчанам, що вони ніяк не могли повірити, що він міг умерти. Якось Іван Шаповал по секрету повідав онучкові отамана Володимиру Євпаку: "Не помер він... Ото в уряді Хрущова є Воронов. То він з Чорного Ворона зробився. Тепер сидить в уряді і править нами..."
  Воронов Геннадий Иванович (он же - бывший атаман "Черный Ворон"?):

  Геннадий Иванович Воронов — советский государственный и партийный деятель, председатель Совета министров РСФСР. Член КПСС с 1931 года. Член ЦК КПСС (1952—1976), кандидат в члены Политбюро ЦК КПСС (1961), член Политбюро ЦК КПСС (1961—1973), Член Бюро ЦК КПСС по РСФСР (1961-1966), депутат Верховного Совета СССР 3—8-го созывов.
  Воронов стоит в центре рядом с Хрущевым:

  1152_900.jpg

 • #2

  Чорний Ворон

  Если версия про Воронова правда, то это претендует на сенсацию. che2017, реально, интересное исследование, благодарю!
  Если напряги - то в челюсть с левой руки. Английский тупой бульдог так скалит клыки. Есть правило боя: "один на один", умри со словами "God save the queen".

  Комментарий


  • #3

   Чорний Ворон

   Уважаемые юзеры! Еще раз призываю к культурному общению, без угроз и перехода на личности. Если вы считаете ТС некомпетентным в исторических вопросах - задавите его знаниями и интеллектом.

   che2017, а как ты считаешь, какая версия холодноярской республики правильна? Каноничъная - националистическое антиболлшевистское сопротивление, или "врагонародная" - крестьяне рбъединились вокруг идеи не давать себя грабить ни продотрядам большевиков, ни петлюровским войскам, ни "зеленым" - никому, в общем, и политикой там и не пахло?
   Если напряги - то в челюсть с левой руки. Английский тупой бульдог так скалит клыки. Есть правило боя: "один на один", умри со словами "God save the queen".

   Комментарий


   • #4

    Чорний Ворон

    Если версия про Воронова правда, то это претендует на сенсацию
    в истории Украины известны и другие похожие случаи :

    1.png

    Владимир Николаевич Сосюра (укр. Володимир Миколайович Сосюра; 1898 — 1965) — украинский советский поэт и переводчик, журналист, военный корреспондент.

    принимал участие в Гражданской войне: сначала на стороне Украинской Народной Республики, затем — на стороне Красной Армии.
    https://ru.wikipedia.org/wiki/Сосюра,_Владимир_Николаевич

    2.png

    Мало кому відомо, що шанований літературний класик Володимир Сосюра у молодості відзначався контрреволюційними заморочками. Народившись 1898 року, він фізично не встиг взяти участі у Першій світовій. Зате у громадянську відзначився за повною програмою. Не було прокомуністичних політичних сил, проти яких би він не виступав зі зброєю в руках. Власне, більшість таких фактів Сосюра і не приховував за радянської влади. Зокрема, в автобіографічній повісті "Третя рота", яка вперше була опублікована у 1988 році, він досить детально оповідає про свої пригоди.

    Свою затяту антибільшовицьку і контрреволюційну кар'єру Сосюра розпочав навесні 1918 року.

    Сосюра на момент цих подій мешкав на великій залізничній станції Дебальцево. Коли німці розпочали наступ на більшовиків у березні 1918 року, у Дебальцево виникла підпільна організація, що поставила собі за мету вибити більшовиків із краю. Сосюра був одним із перших добровольців цієї організації, що формувалась під прикриттям вільного козацтва.

    Козаки спершу швидко роззброїли місцевих червоноармійців, а потім стріляли навздогін військам Антонова-Овсієнка, що відступали з України під натиском німців.

    У період гетьманату Петра Скоропадського Сосюра потрапив до бахмацької охоронної сотні, створеній задля повернення маєтків колишнім власникам, відбиранням землі в селян відповідно домовленостей з німцями ще Центральної Ради. Саме в одному із таких з'єднань Сосюра служив, і служив дуже ревно, аж поки у жовтні 1918 року охоронні сотні розформували під тиском українських соціалістів, які вважали їхню діяльність надто жорстокою.

    Цей перший військовий досвід потім зараховувався Сосюрі і в армії УНР, і в денікінській армії. До петлюрівського війська, скажімо, Володимир Сосюра вступив вже не рядовим, а бунчужним.

    Подальша військова сторінка біографії майбутнього українського класика пов'язана з його службою у третьому гайдамацькому полку отамана Омеляна Волоха, що складався з переконаних націоналістів і противників більшовизму. Свого часу полк уславився штурмом повсталого "Арсеналу" у січні 1918 року і вважався за особисту гвардію Петлюри.

    За участі Сосюри протягом зими-весни 1919 року третій гайдамацький полк брав участь у кількох неприємних для історії подіях. Наприклад — безпосередня участь у боях з махновцями і подальшому розстрілі полонених. Ще одна яскрава сторінка полкової історії — ліквідація харківського підпілля 3-6 січня 1919 року. Сам поет писав, що перед тим, як повести гайдамаків на штурм повсталих заводів, їм видали по казанку спирту. Врешті-решт, ліквідація підпілля була досить кривавою. Цікаво також те, що обурювала більшовиків згодом не кількість загиблих — їх було близько сотні — а наруга гайдамаків над революційними стягами. Зібравши всі трофейні знамена, гайдамаки порозрізали їх на шмаття і поробили довгі шлики на шапки.

    Цей факт став наріжним каменем ставлення червоних до гайдамаків третього полку — воякам із червоними шликами пощади не було. Перед розстрілом полоненим зрізали скальп-оселедець, що було знаком помсти.
    3.png
    ​​​​​​​
    http://na-skryzhalyah.blogspot.com/2...g-post_90.html

    Комментарий


    • #5

     Чорний Ворон

     che2017, а как ты считаешь, какая версия холодноярской республики правильна? Каноничъная - националистическое антиболлшевистское сопротивление, или "врагонародная" - крестьяне рбъединились вокруг идеи не давать себя грабить ни продотрядам большевиков, ни петлюровским войскам, ни "зеленым" - никому, в общем, и политикой там и не пахло?
     да не согласен я с обоими     причины:

     • станом на поточний момент історія Холодноярської республіки містить низку необгрунтованих і навіть просто казкових фактів;
     • реальну історію Холодноярської республіки ще треба відновлювати.
     автор cherkasy2010 Посмотреть сообщение
     а пока рабочая версия такова:

     В 1920-1930-х годах происходило добивание Атаманской (казачьей) империи совместными усилиями большевиков и немцев. Окончательный раздел империи произошел только к концу 1930-х годов.
     автор cherkasy2010 Посмотреть сообщение
     подробности - здесь: Холодноярська республіка

     Комментарий


     • #6

      Чорний Ворон

      Відомий повстанський атаман Чорний Ворон працював в уряді Микити Хрущова - черкаський краєзнавець

      2.png

      Комментарий


      • #7

       Чорний Ворон

       Я не думаю, что органы ГБ пропустили бы такой пассаж.......организованная борьба с советской властью - такое не прощалось.....

       Комментарий


       • #8

        Чорний Ворон

        Я не думаю, что органы ГБ пропустили бы такой пассаж.......организованная борьба с советской властью - такое не прощалось.....
        автор Белый медвед Посмотреть сообщение
        например, гайдамаку Сосюре все сошло с рук. Даже вооруженная борьба против коммунистов и деятельное участие в подавлении восстания на заводе "Арсенал" в 1918 г.

        Комментарий


        • #9

         Чорний Ворон

         публікацію трохи допрацьовано з урахуванням наданих зауважень:
         Я не думаю, что органы ГБ пропустили бы такой пассаж.......организованная борьба с советской властью - такое не прощалось.....
         автор Белый медвед Посмотреть сообщение
         Відомий повстанський атаман Чорний Ворон працював в уряді Микити Хрущова - черкаський краєзнавець
         Последний раз редактировалось che2017; 01.04.2019, 17:57.

         Комментарий

         Сейчас на странице 0 пользователь(ей)

         Обработка...
         X