Объявление

Свернуть
Пока нет объявлений.

Історія Українського козацтва

Свернуть
X
Свернуть
 • Фильтр
 • Время
 • Показать
Очистить всё
новые сообщения

 • Історія Українського козацтва

  Веселий Роджер» над Дніпром - про черкаських піратів розповів краєзнавець

  Кілька вулиць у Черкасах названі на честь видатних українських флотоводців та, за сумісництвом, піратів: Байди Вишневецького, Остафія Дашкевича, Самійла Кішки та Петра Сагайдачного. Козаки і коні

  Свого традиційного вигляду – на баскому коні з шаблею в руках – українські козаки набули відносно нещодавно.  Джерело фото [1]

  До середини XVII століття козаки взагалі не мали кінноти і пересувалися суходолом пішки, а для подорожей використовували інший вид транспорту – козацьку чайку [2].  Відеосюжет «У Черкасах Дніпром мандрувала козацька чайка»

  Це і не дивно, адже у давнину кінь був надзвичайно дорогим задоволенням, доступним лише багатіям.

  Один із британських королів був ладен за коня віддати навіть половину свого королівства [3]. І це – не авторське перебільшення Шекспіра. Принаймні, не дуже велике перебільшення.

  Наявність коня у середньовічної людини свідчила про її приналежність до еліти.

  Зовсім не випадково багато дворянських титулів походять від слова «кінь»: слов’янський «князь», французький «шевальє», іспанський «кабальєро» і навіть німецький «рицар» [4]. Морська піхота України

  У 1881 році газета «Руська мова» визнавала: «Козаки стали відомі середземноморським республікам Генуї та Венеції не як вправні вершники, а як сміливі корсари, котрі нищили турецькі кораблі та прибережні міста Анатолії, Румелії, Криму та Царьграду» [5].

  Від самого початку українські козаки були морською піхотою і про жодних коней навіть не йшлося [6].

  Козачий флот остаточно занепав лише у другій половині 19 століття. Фіналом його героїчної історії стала оборона Севастополя в часи Кримської війни 1853-1856 років.

  Якщо подивитися на зворотній бік козачого прапора, подарованого Запорізькій Січі імператрицею Анною Іоаннівною у 1734 році, то легко побачити корабель з гарматами та звитяжними козаками – морськими піхотинцями. На прапорі так прямо і написано: «Це знамено Війська її Імператорської Величності Низового, зроблене коштом піхоти то ж Війська, яка воює на Чорному морі, а також на річках Дніпро та Дунай».

  Цілком очевидно, що на морі та річках могла воювати виключно морська піхота, а не суходільна.  Козачий морський прапор (1734-1775 рр.) [7] Москітний флот Черкас

  Найперші повідомлення про дії козацького флоту, на які посилаються видатні українські історики Дмитро Яворницький та Михайло Грушевський, датують 1492 роком [8].

  Саме тоді кримський хан поскаржився на черкащан з киянами, котрі знищили татарський корабель під Тягинею (сьогодні місто Бендери [9]).

  Наступного року вже самий турецький султан жаліється Польщі на те, що козаки під керівництвом черкаського старости Богдана Глинського зруйнували турецьку фортецю Очаків. Інші черкаські старости – Остафій Дашкевич та Дмитро (Байда) Вишневецький – також здійснювали морські походи проти турок [8].  Черкаський староста Остафій Дашкевич

  Про дії черкаських піратів згадував і середньовічний мандрівник Евлія Челебі у своїй «Книзі подорожей»:

  «Фортеця Черкаси (1657 рік від Різдва Христового): У цій фортеці три тисячі воїнів. І невірні саме цієї фортеці, використовуючи придатні для того кораблі, грабують та плюндрують прибережні землі Чорного моря» [10].  Війська адмірала Сагайдачного беруть приступом Кафу (нині – Феодосія) [11]

  До речі, на відміну від запорожців, котрі на Січ жінок не допускали, черкащанки не лише несли гарнізонну службу, але й часто брали участь у морських походах нарівні з чоловіками [10].  Відеоролик про насичене життя благородних піратів

  Вадим Мишаков, спеціально для сайту «Новини Черкас»
  Рідна мова дається народові Богом, чужа - людьми, її приносять на вістрі ворожих списів.

  Чужою мовою розмовляє у державі або гість, або найманець, або окупант, який нав'язує їй свою мову.

  Ті, що боролися за Україну у ХХ сторіччі: Світ зрадив їх. Вони продовжували боротьбу.

 • #2

  Історія Українського козацтва

  Тут одне з двох - абож благородний, абож пiрат.
  Благороднi пiрати бувають хiба що в книжках Сабатiнi.

  Комментарий


  • #3

   Історія Українського козацтва

   Козацтво – братерство людей, об’єднане особливим станом душі та свідомості, моральності та моралі. Козаки – соціальна верства народу, яка має свою культуру, історію та пам'ять. Славне минуле Козацтва, справи та заповіді предків дають нам право з гордістю сказати: «Слава Тобі, Господи, що ми козаки!».

   В козацтві спільне завжди було вище від особистого. Козаки завжди служили рідній землі – Святій Україні, своєму Народові та своїй Державі! Ми – нащадки та наступники першопрохідців - козаків минулих віків! Понад усе в Козацтві були КОЗАЦЬКА ВОЛЯ та НАРОДОПРАВСТВО.
   1. ЧЕСТЬ ТА ДОБРЕ ІМ’Я ДЛЯ КОЗАКА ДОРОЖЧЕ ЖИТТЯ. Бережи честь з молоду. Достойність зберігати в будь-який обставини. Май волю визнати свої помилки. Якщо треба, побори себе сам. Поважаючи інших, не принижуй себе. Не заздри іншим та не тримай зла в серці своєму. Не будь занадто гордим; та навіть в згадках не допускай, що ти вище інших козаків. Нікого не навчай звисока, подивись для початку на себе. Бажай добра іншим, але без лесті. Май широку душу. Удари долі зустрічай стійко. Вчинивши ганебну справу, май силу волі приймати крайнє рішення.
   2. КОЗАКІ ВСІ РІВНІ В ПРАВАХ, ПАМ’ЯТАЙ: «НЕМА НІ КНЯЗЯ, НІ РАБА, А УСПІХ БОЖИЙ!» Козаки рівні як в правах, так і в відповідальності за свої справи, незалежно від суспільного стану, освіти чи минулих заслуг. Рішення, прийняті на Раді – закон для всіх. Козаку ніхто не має права забрати його слова, окрім командира в строю. Любий козак може бути обраний на любу посаду. Для збереження єдності Козацтва козак не повинен бути в політичних партіях.
   3. ПО ТОБІ СУДЯТЬ ПРО ВСЕ КОЗАЦТВО ТА НАРОД ТВІЙ.Не допускай паршивих справ та утримуй від них інших. Будь чесним та правдивим, не бійся постраждати за Правду. Нехай не зваджують тебе ні користь, ні хабарництво. Уникай нецензурних слів. Пам’ятай: паршиві слова ще в ХІІІ ст. придумали вороги нашого народу для приниження наших Матерів та Віри. Будь прикладом в своєму житті, захисти ображеного, допоможи потребуючому, нагодуй голодного, не дай впасти слабому духом та тілом. Не піддавайся згубним пристрастям. Не захоплюйся спиртним, тютюном не на користь тобі, ні оточуючим.
   4. СЛУЖИ ВІРНО СВОЄМУ НАРОДУ, А НЕ ЗЛОДІЯМ.Козацтво своєю головною ціллю бачить служіння народу та Батьківщині задля їхнього благополуччя, а не своїй користі та славі. Козак за це готовий пролити кров свою, та не учинити собі сорому та подібного йому!
   5. ТРИМАЙ СЛОВО, СЛОВО КОЗАКА ДОРОГЕ. Козак! Пам’ятай, що кожне твоє слово – це слово твого народу, слово Козацтва. Сказавши слово – не впіймаєш. Говори, та не промовляйся, бо просто сказане не просто слухають. Стійкість честі в слові.
   6. ШАНУЙ СТАРІЙШИН, ПОВАЖАЙ СТАРІСТЬ. Пам’ятай! Без згоди старійшин ні одне важливе рішення Отамана не може бути виконано. Влада старійшин – не від сили, а від авторитета та мудрості. Прислухайся до слів бувалих і уникнеш багато помилок. Кожного старішого вважай своїм Батьком, а стару козачку – Матір’ю.
   7. ТРИМАЙСЯ ВІРИ ПРЕДКІВ, РОБИ ВСЕ ПО ЗВИЧАЯМ СВОГО НАРОДУ. Якщо сумніви торкнулися твоєї душі і ти не знаєш, як діяти, - дій по звичаю свого народу та Вірі предків. Пам’ятай! Козацький звичай завжди скріпляв сім’ю та все Козацтво.
   8. САМ ЗАГИНЬ, А ТОВАРИША ВИРУЧИ. Так було завжди у козаків. Взаємодопомога – основа козацького братерства. Як ти глянеш в очі матері товариша, якого міг спасти, а не спас?!
   9. ЛЮБИ ТРУД. НЕ БУДЬ БЕЗДІЛЬНИК. Кожний козак має робити все, щоб його сім’я та він жили в достатку, але не тягни руку з криком "Дай!" Живи своєю працею. Презирай лінощі. Кожна справа має "горіти" в твоїх руках.
   10. БЕРЕЖИ СВОЮ СІМ’Ю, СЛУЖИ ЇЙ ПРИКЛАДОМ. Сім’я – святиня шлюбу. Ніхто не має права вмішуватися у сім’ю без її прохання. Сім’я - основа козацького товариства. Голова сім’ї – Батько, з нього питають за все. Батько! Добийся в сім’ї авторитету та взаємопорозуміння. Виховуй своїх дітей чесними, сміливими, добрими, чутливими, безкомпромісними в боротьбі зі злом, відданими Батьківщині. Виховай їх козаками. Дай дітям відповідну освіту. Козак має оберігати жінку, захищати її честь та гідність. Цим ти забезпечиш майбутнє свого роду. Козак не має права втручатись в жіночі справи. Поважай своїх батьків.
   P.S. КОЗАКОМ ПОТРІБНО НАРОДИТИСЬ! КОЗАКОМ ПОТРІБНО СТАТИ! КОЗАКОМ ПОТРІБНО БУТИ!


   Тут одне з двох - абож благородний, абож пiрат.
   Благороднi пiрати бувають хiба що в книжках Сабатiнi.
   Щоб зрозуміти потрібно самому бути козаком. Відчути як це.
   Последний раз редактировалось Roman D; 10.04.2019, 22:41.
   Рідна мова дається народові Богом, чужа - людьми, її приносять на вістрі ворожих списів.

   Чужою мовою розмовляє у державі або гість, або найманець, або окупант, який нав'язує їй свою мову.

   Ті, що боролися за Україну у ХХ сторіччі: Світ зрадив їх. Вони продовжували боротьбу.

   Комментарий


   • #4

    Історія Українського козацтва

    козаки не были рабами, в отличии от нынешнего населения Украины..
    пора всем Депутатам и прочим патриотам идти в армию , ибо они себя чувствуют хозяевами своей судьбы , ну не гоже рабовладельцу доверять свою охрану людям которых они сделали Рабами ,
    даже попытка прикрыться обязательствами присяги.. не поможет от злости населения , когда наступят годы осознания.

    даже технологию: окно Овертона, Уже сегодня народ Украины готовят к крепостному праву.
    56600976_10219808244215219_2890031563028824064_n.jpg
    Последний раз редактировалось kvinta; 11.04.2019, 06:15.
    Виноваты,-те кто повторяют чужие идеи, и не задумываясь воплощают. (по своей лени предпочитают доверять, а не разбираться самостоятельно)
    NO RACISM, NO SEXISM, NO _....ISM, NO NATIONALISM! ТHIS IS ERA OF AQUARIUS.MUST BE!

    Комментарий


    • #5

     Історія Українського козацтва

     ... Щоб зрозуміти потрібно самому бути козаком. Відчути як це.
     Достатньо не плутати береги.
     Козацтво в романтичному свiтлi (якого реально нiколи не було) - це одне, а пiрати - це зовсiм iнше.
     Пiрати - це просто розбiйники на водi. Мета пiратства - грабунок мореплавцiв iз знищенням свiдкiв.
     I що там благородного?

     Комментарий


     • #6

      Історія Українського козацтва

      Дивлюсь на фото і ніяк не пригадаю козацьких жовтоблакитних знамен .... Хіба що в мазепенців на списах прапорці тре крунур кольрів Карла ХІІ.
      А чиє то і що то за слово БЕЗДІЛЬНИК ?
      Варто б почитати про честь та гідність "одвічних лицарів" "без страху та нарікань" , як вони зраджували своїх отаманів ворогу аби не загинути в бою ,
      як зраджували підбитих ними на повстання селян .... І ще багато чого . Тож не треба малювати німб , там де його не було ,або був у дуже незначної кількості тих людей . Роман , пригадай також славного гетьмана , який торгував своїми одновірцями , продаючи їх татарам - кримчакам та туркам ..... А отой перелік правил та якостей козаків , тобою писаний навряд чи існував в природі , мабуть списаний частково у Миколи Васильовича , частково видуманий навколокозацькими міфотворцями .
      http://www.vexillographia.ru/ukraine/cosaccos.htm
      дещо про козацькі знамена .
      Последний раз редактировалось plohish; 11.04.2019, 15:16.
      проблема, что большинство не мыслит, а является носителем вложенных в них догм

      Комментарий


      • #7

       Історія Українського козацтва

       Пiрати - це просто розбiйники на водi. Мета пiратства - грабунок мореплавцiв iз знищенням свiдкiв.
       I що там благородного?
       Ви забули про каперів.

       Каперы

       Каперы (нем. Kaper), корсары (фр. corsaire), приватиры (англ. privateer) — частные лица, которые с разрешения верховной власти воюющего государства использовали вооруженное судно (также называемое капером, приватиром или корсаром) с целью захвата торговых кораблей неприятеля
       А були ще рейдери. Цілком пристойна професія. Дії козаків на морі - це, швидше за все, дії рейдерів.

       Рейдеры (англ. raider) — название крупных надводных военных кораблей, вспомогательных крейсеров, или переоборудованных специальным образом коммерческих судов, которые в одиночку или с малым сопровождением (не эскадрой) во время войны занимаются нарушением вражеских коммуникаций, топя транспорт и торговые суда.
       Рейдеры

       Последний раз редактировалось che2017; 11.04.2019, 09:47.

       Комментарий


       • #8

        Історія Українського козацтва

        Ви забули про кондотьєрів
        https://ru.m.wikipedia.org/wiki/Кондотьер
        проблема, что большинство не мыслит, а является носителем вложенных в них догм

        Комментарий


        • #9

         Історія Українського козацтва

         Ну були певні негативні сторінки в історії і що? Козак це філософія вільної людини-воїна.
         Рідна мова дається народові Богом, чужа - людьми, її приносять на вістрі ворожих списів.

         Чужою мовою розмовляє у державі або гість, або найманець, або окупант, який нав'язує їй свою мову.

         Ті, що боролися за Україну у ХХ сторіччі: Світ зрадив їх. Вони продовжували боротьбу.

         Комментарий


         • #10

          Історія Українського козацтва

          Ну були певні негативні сторінки в історії і що? Козак це філософія вільної людини-воїна.
          Ага. На службе у польского короля.

          Комментарий

          Сейчас на странице 0 пользователь(ей)

          Обработка...
          X