Объявление

Свернуть
Пока нет объявлений.

Новини в освіті України

Свернуть
Это важная тема.
X
X
Свернуть
 • Фильтр
 • Время
 • Показать
Очистить всё
новые сообщения

 • #41

  Новини в освіті України

  Re: Новини в освіті України

  Міністерство наголошує на неприпустимості передчасного збору коштів з батьків на підручники

  Міністерство освіти і науки України отримує звернення від батьків учнів та вчителів про те, що окремі директори шкіл та працівники місцевих органів управління освітою спонукають до передчасного збору коштів на придбання підручників попри те, що конкурс підручників для 4 і 7 класів ще не завершений (конкурс триває до 12 травня включно (відповідно до наказу МОН № від 30.04.2015 № 503).

  Наголошуємо, що такий збір коштів із батьків є неприпустимим, адже перелік підручників, що будуть друкуватися за кошти держбюджету, їхні наклади, а відповідно і вартість будуть відомі лише після підведення результатів конкурсного відбору підручників.

  Про механізм забезпечення підручниками учнів 4 і 7 класів буде поінформовано додатково.

  Комментарий


  • #42

   Новини в освіті України

   Re: Новини в освіті України

   ЗНО з української мови і літератури відбулося успішно, - Ігор Лікарчук

   [SPOILER= ]На цьому наголосив директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук під час прес-конференції 14 травня 2015 року в Міністерстві освіти і науки України.

   Як повідомив Ігор Лікарчук, за даними Українського центру оцінювання якості освіти, для участі у ЗНО з українського мови і літератури, яке відбулося 24 квітня 2015 року, зареєструвалося 288 тисяч абітурієнтів, а прийшли на тестування 275 тисяч абітурієнтів. «Ми маємо один з найкращих показників присутності за всі роки проведення зовнішнього оцінювання», - наголосив Ігор Лікарчук.

   Під час прес-конференції директор УЦОЯО повідомив, що цього року тест з української мови і літератури мав різні форми складності. За словами Ігоря Лікарчука, тест базового рівня складності складали 254 278 осіб, а тест поглибленого рівня – 20 896.

   За його словами, тестування проходило у 1192 пунктах тестування, працювало 19 640 аудиторіях. Під час проведення тестування з української мови і літератури за порушення, зокрема - мобільні телефони, «шпаргалки», зброю та порушення дисципліни, у 354 абітурієнтів результати робіт було анульовано.

   Директор Українського центру оцінювання якості освіти повідомив, що всі роботи абітурієнтів перевірені, розпізнані та ідентифіковані. «Жодна робота не загублена, і кожен абітурієнт знайшов свою роботу після перевірки. Наші комп’ютерні системи спрацювали добре», - запевнив Ігор Лікарчук.

   За його словами, всі абітурієнти отримали доступ до своїх результатів та вперше Український центр оцінювання якості освіти надав можливість їм побачити роботи після перевірки. «На сьогодні більше 30 тисяч учасників ЗНО замовили копії своїх робіт», - зазначив директор.

   Ігор Лікарчук повідомив, що за результатами психометричного аналізу тест з української мови і літератури виявився надійним і якісним. Як пояснив директор УЦОЯО, у будь-якій системі оцінювання якість тесту визначається конкретними психометричними показниками. Один із найбільш поширеніших міжнародних показників – це тест Альфа Кронбаха. «За цим показником тест з української мови і літератури отримав показник 0,94. Хочу сказати, що в міжнародній практиці тести високого рівня мають показник Альфа Кронбаха 0,90», - підкреслив Ігор Лікарчук.

   Під час прес-конференції директор Українського центру оцінювання якості освіти також зазначив, що рівень знань більшості випускників з української мови і літератури не є на «відмінно» або «добре».

   Зокрема, за словами Ігоря Лікарчука, лише 158 осіб із 300 тисяч осіб за тест базового рівня отримали 200 балів або 0, 06 % від загальної кількості тих, хто проходить ЗНО. «Максимальну кількість тестових балів, що складає 104 – набрали лише 12 осіб на всю Україну, а лише 15 абітурієнтів отримали 200 балів за тест поглибленого рівня», - зазначив він.

   Як повідомив Ігор Лікарчук, серед 21 тисячі абітурієнтів також не виявилося жодного, хто набрав 136 балів - максимальну кількість тестових балів. «Найбільше абітурієнтів набрали 34 бали із 104», - підкреслив директор УЦОЯО.

   Окрім цього, результати тестів показали, що переважна більшість абітурієнтів не може письмово висловлювати свою думку, бо лише 334 осіб набрали 20 балів – максимальну кількість за завдання, що визначають це вміння.

   Ігор Лікарчук зазначив, що за результатами складання тесту ЗНО географія успішних абітурієнтів змінилася, та лише вісім абітурієнтів за тест базового й поглибленого рівня набрали по 200 балів. «Чотири із них навчаються у сільських школах, а чотири – у міських», - підкреслив він.

   Директор центру повідомив, що найуспішніші абітурієнти, хто набрав 200 балів за тести базового і поглибленого рівня, складали тести у Івано-Франківській, Київській, Львівській, Одеській та Чернігівській областях. 158 абітурієнтів, більшість з яких з Львівської, Івано-Франківської, Черкаської областей, набрали 200 балів за тест з української мови і літератури базового рівня. «У нас є величезні проблеми з сільською освітою», - наголосив Ігор Лікарчук.

   Директор центру розповів про особливості ЗНО 2015 року та зазначив, що цього року ЗНО було поєднано із державною підсумковою атестацією. «Високий рівень навчальних досягнень державної підсумкової атестації з української мови і літератури показало всього 11 % випускників шкіл, а 19 % - отримають оцінки «1», «2» або «3» з української мови і літератури за 12-бальною шкалою, бо мають початковий рівень підготовки», - повідомив Ігор Лікарчук.

   Як зазначив директор Українського центру оцінювання якості освіти, за результатами ДПА середній рівень знань з української мови і літератури мають 41% випускників шкіл, а 29% – достатній, що свідчить про низький рівень підготовки.

   За висновками Українського центру оцінювання якості освіти, освітні заклади, які мають «гучні» назви не забезпечують належний рівень знань. Зокрема, у спеціалізованих школах 6,7 % випускників показало початковий рівень знань з української мови і літератури, у колегіумах -7,5%, гімназіях - 4,9% випускників.

   Серед особливостей ЗНО Ігор Лікарчук назвав наявність порогового балу «склав/не склав». «Цей бал визначався Українським центром оцінювання якості освіти на основі статистики та математики та склав – 25 тестових балів. Це означає, що 13.3% або 36 598 абітурієнтів не складуть тест з української мови і літератури», - зазначив він. За словами директора Українського центру оцінювання якості освіти, Експертна рада не затвердила цей пороговий бал, а запропонувала свою цифру, занизьку – 22 бали та 8,5% або 23 390 абітурієнтів, які тест не склали і в базі даних проти них стоїть прочерк – «не склав».

   Під час прес-конференції Ігор Лікарчук також підкреслив, що ситуація, що склалася навколо тестових завдань 29-32 з української мови і літератури, була спровокована. «За три завдання, які мають низькі психометричні характеристики та, враховуючи міжнародний досвід, ми прийняли рішення додати 1 бал кожному, хто над ними працював», - зазначив Ігор Лікарчук. Серед причин обговорення у суспільстві ситуації навколо цих завдань, директор УЦОЯО назвав високу вартість цього року атестату, наявність групи людей, які вперше отримали пороговий бал «не склав», тенденцію до збільшення кількості репетиторів з підготовки до ЗНО, які намагаються виправдати потребу в заняттях з випускниками.

   На думку директора Українського центру оцінювання якості освіти, у наступному році необхідно розмежувати в часі проведення тестування із базового і поглибленого рівнів, узгодити графік навчального процесу школи та складання тестів ЗНО. «На наступний рік центр відмовиться від деяких завдань, які вже стали традиційними. Також у нас мало завдань когнітивного типу, які вимагають виявити компетенції, а не просто відтворити набуті знання», - повідомив Ігор Лікарчук.[/SPOILER]
   Чувствую что в роду у меня были шаманы. Иногда так и хочется дать оппоненту в бубен...   Комментарий


   • #43

    Новини в освіті України

    Re: Новини в освіті України

    У мережі з’явилась бібліотека з безкоштовними українськими підручниками за 2015 рік

    Волонтери зібрали найновіші версії підручників та постійно оновлюють базу бібліотеки.
    У інтернеті з’явилась онлайн-бібліотека, де можна скачати шкільні підручники для учнів усіх класів. У підбірці книжки розподілені по класах. Вони відскановані у форматі pdf та скачуються єдиним архівом для кожного класу.

    «Разом з волонтерами ми зібрали усі рекомендовані Міносвіти підручники. Тобто буде не одна книжка з математики чи мови, а декілька. Це зумовлено тим, що у різних школах є різні навчальні програми. Ми ж хотіли зробити універсальну річ для всіх батьків і школярів», - розповів ZAXID.NET один з координаторів ініціативи Сергій Бендас.У інтернеті з’явилась онлайн-бібліотека, де можна скачати шкільні підручники для учнів усіх класів. У підбірці книжки розподілені по класах. Вони відскановані у форматі pdf та скачуються єдиним архівом для кожного класу.

    «Разом з волонтерами ми зібрали усі рекомендовані Міносвіти підручники. Тобто буде не одна книжка з математики чи мови, а декілька. Це зумовлено тим, що у різних школах є різні навчальні програми. Ми ж хотіли зробити універсальну річ для всіх батьків і школярів», - розповів ZAXID.NET один з координаторів ініціативи Сергій Бендас.

    Він розповів, що до створення безкоштовної бібліотеки компанію «Мультимедіа» спонукала постійна проблема з нестачею підручників: щороку у школах не вистачає книг і батьки змушені їх купляти за власний кошт.

    Сергій Бендас пояснив, що допомогти зібрати базу підручників погодились волонтери із різних регіонів країни. Буквально за два тижні активісти зібрали всі рекомендовані Міністерством освіти підручники і зараз працюють над постійним оновленням бази.

    «Всі мають на право на вільний доступ до освіти. Деякі підручники відскановані у кращій якості, деякі у гіршій. Ми не збираємось брати за це коштів», - сказав координатор проекту.

    Українські книговидавці вважають створення такої бібліотеки піратством та зауважують, що їхньої згоди на розміщення авторських матеріалів ніхто не запитував.

    Президент Української асоціації видавців Олександр Афонін розповів ZAXID.NET, що через безкоштовну онлайн-бібліотеку з підручниками для школярів всіх класів видавці не зможуть повернути витрачених на розробку підручників коштів. Відтак не матимуть грошей, аби в подальшому працювати над розробкою нових підручників.

    Додамо, що на офіційному сайті Міністерства освіти також є безкоштовна база шкільних підручників для учнів 1-5 класів та платна база дидактичних матеріалів.
    Чувствую что в роду у меня были шаманы. Иногда так и хочется дать оппоненту в бубен...    Комментарий


    • #44

     Новини в освіті України

     Re: Новини в освіті України

     У разі, якщо з фінансових причин нові підручники не будуть доставлені школам до початку нового навчального року, Міносвіти пропонує в навчально-виховному процесі використовувати підручники та матеріали інших років.Про це йдеться у методичних рекомендаціях надісланих Міністерством освіти і науки України до загальноосвітніх навчальних закладів.Рекомендації стосуються використання навчальної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах при вивченні предметів інваріантної складової навчального плану у 4-х та 7-х класах 2015/2016 навчального року.Зокрема до листа додаються рекомендації щодо вивчення української мови, біології, фізики, географії, хімії, інформатики, іноземних мов, історії України, математики, мов та літератур національних меншин, трудового навчання, всесвітньої історії та зарубіжної літератури у 7-х класах.Також, у рекомендаціях наголошується, що у 2015/2016 навчальному році початкова школа повністю переходить на нові навчальні програми, відповідно четвертокласники продовжують навчання і за новими предметами, такими як: «Природознавство», «Я у світі», «Інформатика»

     Комментарий


     • #45

      Новини в освіті України

      Які випробування чекають на абітурієнтів-2017?

      Правила, за якими абітурієнти вступатимуть до вишів, знову змінилися. У Міносвіти затвердили новий документ, який регулює умови прийому на навчання до вищих навчальних закладів у 2017 році. Зокрема, вступникам дозволили використовувати сертифікати ЗНО не лише поточного, а й 2016 року. А от кількість заяв, які може подавати абітурієнт для вступу на бюджетну форму навчання, зменшили до дев'яти на чотири спеціальності.

      Наступного року вступники зможуть реєструвати свої електронні кабінети та завантажувати додатки до документів про повну загальну середню освіту, починаючи з 29 червня. Прийом заяв від абітурієнтів, які вступають на денну чи заочну форму навчання на основі сертифікатів ЗНО, відбуватиметься в період з 12 по 26 липня. Причому, як і цьогоріч, такі абітурієнти зможуть подати документи лише в електронній формі. Однак з огляду на збої, що виникали в роботі Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО), експерти радять не відкладати цю процедуру на останній день. Пільгові категорії абітурієнтів, які вступатимуть поза конкурсом, мають подати документи до 20 липня, причому виключно в паперовій формі.

      Виші повинні оприлюднити рейтингові списки із зазначенням рекомендованих до зарахування на бюджетну форму навчання вступників не пізніше 12-ї години 1 серпня. Зарахування на контрактну форму навчання продовжено до 30 вересня. Загалом вступники у 2017 році зможуть подати до девяти заяв на місця державного та регіонального замовлення на не більше як чотири спеціальності (торік діяла формула «15 заяв на 5 спеціальностей»). Координатор освітніх програм громадської мережі «Опора» Наталія Радиш пояснює «ВВ»: у Міносвіти вважають, що таке обмеження стимулюватиме абітурієнта зважено обирати спеціалізацію та виші.

      «У Міносвіти керувалися тим, що більшість вступників у минулі роки подавали в середньому 6-7 заяв. І є припущення, що інші документи розсилалися лише для того, щоб заповнити вільну квоту. Цьогоріч спостерігалась тенденція, коли абітурієнти, рекомендовані на навчання за державний кошт у виш, який вони визначили як менше пріоритетний (наприклад, за десятою заявою), масово відмовлялися від цих місць. Вони обирали контрактну форму навчання у виші, який був для них пріоритетнішим. Відтак це витісняло ймовірного вступника, який би пішов навчатися до цих вишів», - зазначає Наталія Радиш.

      Водночас голова Аналітичного центру CEDOS Єгор Стадний вважає таку позицію Міносвіти хибною. «Якщо ми хочемо, щоб вибір спеціальності та вишу був точніший, зі старшокласниками та батьками має працювати фахівець. Їм треба професійно пояснювати, які є навчальні заклади в Україні та за кордоном, що означає та чи інша спеціальність. Наприклад, чим відрізняються хімічна та біологічна інженерія, архітектура і будівництво тощо. Вони мають знати, які перспективи матимуть після здобуття тієї чи іншої кваліфікації. Лише після цього буде свідомий вибір абітурієнтів на етапі вступу. А припущення, що цьому сприятиме обмеження кількості заяв, є хибним», - зазначає Стадний у коментарі «ВВ».

      На думку екс-голови Українського центру оцінювання якості освіти Ігоря Лікарчука, запроваджені норми є відступом від того, що було успішно апробовано в Україні у 2008-2009 роках. «У Конституції не передбачено жодних обмежень для реалізації права на здобуття вищої освіти. А чиновники МОН вирішили обмежити це право для десятків тисяч абітурієнтів. Очевидно, вони досі не позбулися ностальгії за СРСР, коли кожен мав право подавати документи лише до одного вищого навчального закладу», - каже експерт.

      Зазначимо, що кількість заяв для участі в конкурсі за кошти фізичних або юридичних осіб обмежуватись не буде. «У Міносвіти вкотре підкреслили, що в Україні є різний підхід до закладів освіти залежно від форми власності. Хіба це європейська норма? Хіба йдеться про створення реальних умов для конкуренції між вишами?» - зазначає Лікарчук.

      Згідно з правилами вступу, зазначена вступником пріоритетність заяв не може бути змінена. Однак, як пояснює Наталія Радиш, у 2017 році абітурієнт має право скасувати заяву, якій надав найбільшу перевагу. «Цього року траплялися випадки, коли вступник, який був рекомендований до зарахування на бюджет за своїм першим пріоритетом, вирішував, що не хоче йти саме до цього вишу. І тоді він уже не мав права навчатися державним коштом у закладі, який посідав друге чи третє місце в його рейтингу. Наступного року абітурієнт зможе скасувати заяву зі своїм першим номером, і система розраховуватиме як найвищий пріоритет виш, який був на другій позиції. Відтак буде менше відмов по рекомендаціях, наданих ЄДЕБО», - пояснює Наталія Радиш.

      Ще одне нововведення вступу: виші прийматимуть сертифікати зовнішнього оцінювання 2016 і 2017 років. «У системі ЗНО оцінка абітурієнта є рейтинговою стосовно рівня знань інших абітурієнтів, - зазначає Наталія Радиш. - Тож не можна порівнювати абітурієнтів з різних рейтингів, складених за результатами ЗНО 2016 та 2017 років. Ми підтримали пропозицію, що прозвучала на одному із засідань робочих груп у Міносвіти, щодо того, аби встановити зменшувальний коефіцієнт для вступників за минулорічним сертифікатом. Наприклад, якщо абітурієнт у 2016 році склав ЗНО на 200 балів, то, помноживши цю цифру на певний коефіцієнт, у 2017 році такий вступник матиме 198 балів. Адже за рік рівень знань абітурієнта міг погіршитись. Однак цю ідею не підтримали».

      «Чи можна уявити ситуацію, коли під час визначення теперішніх переможців спортсмени подають до суддівської колегії результати, отримані на минулорічних змаганнях? Абсурд? Звичайно!» - вважає Ігор Лікарчук.

      Для конкурсного відбору вступників обов'язково будуть враховані бали сертифікатів із ЗНО з української мови та літератури. Другий предмет - математика, історія України або біологія - залишається за вибором вишу, так само, як і третя дисципліна.

      Комментарий


      • #46

       Новини в освіті України

       Дати проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року:
       Предмет Дата проведення
       Українська мова і література 23 травня (вівторок)
       Іспанська мова 25 травня (четвер)
       Німецька мова 25 травня (четвер)
       Французька мова 25 травня (четвер)
       Англійська мова 29 травня (понеділок)
       Математика 31 травня (середа)
       Історія України 2 червня (п’ятниця)
       Російська мова 6 червня (вівторок)
       Біологія 8 червня (четвер)
       Географія 12 червня (понеділок)
       Фізика 14 червня (середа)
       Хімія 16 червня (п’ятниця)
       Детальніше на сайті http://osvita.ua/test/advice/12290/

       Комментарий

       Сейчас на странице 0 пользователь(ей)

       Обработка...
       X