Об'ява

Згорнути
Поки що немає повідомлень.

Освіта Черкащини

Згорнути
Це важлива тема.
X
X
Згорнути
 • Фільтр
 • Время
 • Показати
Очистити все
нові повідомлення

 • Освіта Черкащини

  Близько 15,5 тисяч юних черкасців цьогоріч оздоровляться та відпочинуть

  Міська влада Черкас планує розширювати відпочинкову інфраструктуру для маленьких черкасців. Зокрема, буде укомплектована сучасним спортивним інвентарем та тренажерами база Юних моряків. Також в планах – закупити більш просторі та зручні намети, й завдяки цьому – вдвічі збільшити кількість дітей, що тут відпочивають влітку. Крім цього зараз вивчається питання про передачу на баланс міста дитячого оздоровчого табору «Лісова казка».
  [SPOILER= Відпочинок дітей]– Не кожна черкаська сім’я може виділити зі свого сімейного бюджету кошти на оздоровлення і відпочинок дітей. Тому ці витрати бере на себе міський бюджет. Також відповідні кошти планується передбачити в міському бюджеті й наступного року,– наголосив перший заступник міського голови Черкас Віктор Беззубенко.
  За його словами, цьогоріч у міському бюджеті на проведення літньої оздоровчої кампанії для дітей заплановано 1 млн. 57,1 тис. грн., що на 416,2 тис. грн. більше ніж у 2012 року. (Тоді загалом на оздоровлення дітей було виділено 640,9 тис. грн.).

  Крім того на проведення оздоровчої кампанії цього року планується залучити 550 тис. грн. позабюджетних коштів.
  Віктор Беззубенко розповів, що нинішнього року міська влада Черкас планує охопити оздоровленням та відпочинком близько 15 500 юних черкасців, що становитиме більш ніж 70% дітей від загальної чисельності дітей шкільного віку.
  (Загалом в Черкасах нині налічується 22 051 дитина шкільного віку).
  ДЛЯ ДОВІДКИ:

  Цьогоріч у загальноосвітніх навчальних закладах м. Черкаси з 31 травня по 19 червня в Черкасах діяли 34 пришкільних таборів.

  Нові форми роботи з молоддю застосовувались у літніх розвиваючих таборах для підлітків «Майстерня успіху» та «Позитив». В них займалося 78 дітей. У цих таборах діти не лише відпочивали, а й мали змогу розкрити свої творчі здібності. З дітьми працювали педагоги та викладачі міського будинку культури ім. Кулика, Черкаського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також міжшкільного навчально-виробничого комбінату.

  Протягом липня – серпня 2013 року на базі Юних моряків пройде робота наметового табору «Юний моряк» в якому відпочинуть більше 300 дітей, що займаються в спортивних секціях міста. Уперше всі витрати на утримання табору та харчування дітей взяла на себе міська рада.

  За рахунок коштів міського бюджету в 2013 році придбано 277 путівок для відпочинку категорійних дітей м. Черкаси в дитячому таборі «Зоряний берег» (м. Севастополь) на узбережжі Чорного моря.

  За путівками, які надані управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської обласної державної адміністрації, в липні – серпні 2013 року 160 категорійних дітей м. Черкаси відпочинуть у таборі «Факел» (с. Нижньозаморське, АР Крим) на узбережжі Азовського моря.

  Також проводяться роботи з підготовки ДОБ «Орлятко» до функціонування в літній період. Роботу табору спрямовано на розвиток національного виховання, відродження традиційних українських звичаїв та традицій. Навіть назва табору – «Дахнівська Січ» відображає національно-патріотичний напрямок роботи табору.[/SPOILER]
  Чувствую что в роду у меня были шаманы. Иногда так и хочется дать оппоненту в бубен... • Вам може бути цікаво:


 • #2

  Освіта Черкащини

  Re: Освіта Черкащини

  39 вільних місць пропонують черкаські садочки у липні

  Щомісяця черкаські садочки пропонують вільні місця для дошкільнят. У липні таких вакансій зафіксовано 39: 9 – для дітей віком до 3-х років і 30 – для дітей від 3-х до 6-ти років. У червні було вільно 142 місця.

  За більш детальнішою інформацією та з приводу влаштування дитини в садок звертайтеся в сектор дошкільної освіти департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради – 37-83-55.
  Чувствую что в роду у меня были шаманы. Иногда так и хочется дать оппоненту в бубен...  Комментар


  • #3

   Освіта Черкащини

   Re: Освіта Черкащини

   На Черкащині позашкільною освітою охоплено майже 40 % школярів

   Відповідаючи на запитання журналістів під час прес-конференції, Голова Черкаської ОДА Сергій Тулуб прокоментував стан виконання доручення Президент України щодо охоплення позашкільною освітою у 2013 році 50 відсотків дітей, а у 2014 році – 70 відсотків: «Уперше за часів незалежної України, Президент проголосив у державі рік дитячої творчості і поставив завдання модернізувати мережу позашкільних навчальних закладів та охопити позашкільною освітою у 2013 році – 50% школярів, у 2014 – 70.

   А що ми маємо на Черкащині? 5 років тому у нас було охоплено позашкільною освітою всього 25% дітей. Натомість нині цей показник становить майже 40 %. Найбільше учнів у позашкіллі у Звенигородському районі – 72%, Золотоніському – 71%, м.Золотоноші – 68% та Корсунь-Шевченківському – 61%.

   Цього року ми планували збільшити кількість гуртків на 300, але у першому півріччі відкрили вже більше 400! Це дало змогу охопити 4,5 тис. дітей змістовним дозвіллям в позанавчальний час.

   Крім того, зараз освітяни активно опрацьовують нові форми позашкільної роботи, створюють освітні округи і до 1 вересня буде відкрито додатково ще 179 гуртків та приблизно півсотні філії у сільських школах. А у Черкасах буде створено Черкаський обласний Центр роботи з обдарованими дітьми».
   Чувствую что в роду у меня были шаманы. Иногда так и хочется дать оппоненту в бубен...   Комментар


   • #4

    Освіта Черкащини

    Re: Освіта Черкащини

    Учнів 2 та 5 класів Черкащини забезпечено новими підручниками


    Навчальний процес має бути не тільки пізнавальним, але й цікавим. Одним із засобів привернення уваги учня до науки є використання у навчальному процесі підручників, які б відповідали цьогорічним освітянським вимогам та були цікавими школярам. Новенькі блискучі обкладинки книжок – чи не про це мріє кожен школяр, прийшовши першого вересня до школи?

    Цьогоріч вперше ще задовго до початку навчання на учнів області чекатимуть новенькі підручники.

    Протягом 2012-2013 навчального року в область надійшло 15 найменувань підручників для учнів 2 класу загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання загальним накладом 133875 примірників. Для ЗНЗ із російською мовою навчання надійшло 10 найменувань підручників у кількості 1172 примірники. Серед них також підручники для вивчення нового предмета «Сходинки до інформатики».

    Станом на 5 серпня 2013 року всі підручники для 2 класу знаходяться в шкільних бібліотеках.

    Для учнів 5 класу планом завозу передбачено 27 найменувань підручників для ЗНЗ з українською мовою навчання загальним накладом в 161270 примірників та 12 найменувань підручників для ЗНЗ з російською мовою у кількості 1242 примірники.

    Станом на 5 серпня цього року в область завезено 83% підручників для шкіл з українською мовою навчання та 100% – для шкіл з російською мовою навчання.

    До 1 вересня 2013 року всі підручники для учнів 5 класу будуть завезені до навчальних закладів.

    Завчасна підготовка до навчального року дасть змогу освітянам Черкащини організовано розпочати навчально-виховний процес, максимально допомогти дітям адаптуватись в освітньому середовищі.
    Чувствую что в роду у меня были шаманы. Иногда так и хочется дать оппоненту в бубен...    Комментар


    • #5

     Освіта Черкащини

     Re: Освіта Черкащини

     На Черкащині обговорено стан пожежної безпеки у навчальних закладах Кам’янського району


     Під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Миколи Кропив’янського, за участю начальника відділу освіти райдержадміністрації Олександра Шамрая, начальника районного відділу Управління МНС в Черкаській області Вадима Ємця, головного спеціаліста сектору цивільного захисту населення, оборонної роботи та охорони здоров’я Євгенія Селезньова пройшло засідання, під час якого розглядалося питання стану пожежної безпеки у навчальних закладах району.

     – Відділом освіти щорічно проводиться робота на виконання законодавства України «Про охорону праці», «Про пожежну безпеку», «Про безпеку дорожнього руху». У кожному навчальному закладі наказами керівників призначені відповідальні за стан пожежної безпеки, які на підставі «Типового положення про порядок навчання і перевірки знань з питань охорони праці та пожежної безпеки» проводяться навчання і перевірка знань з отриманням відповідних посвідчень, відділом освіти розроблені та погоджені заходи щодо забезпечення пожежної та техногенної безпеки на 2012-2013 роки.

     На виконання розроблених заходів навчальні заклади стовідсотково забезпечені первинними засобами пожежогасіння, проведені роботи по капітальному ремонту електроосвітлення, обладнано навчальні заклади блискавкозахистом, проведено перезарядку вогнегасників у всіх загальноосвітніх закладах району на суму 10 983 грн, придбано 5 вогнегасників для навчальних закладів на суму 861 грн, проведено підготовчі роботи для обробки дерев’яних конструкцій вогнезахисною сумішшю Ревівської загальноосвітньої школи на суму 15 380 грн, які найближчим часом будуть виконані, але частина запланованих робіт по обробці дерев’яних конструкцій вогнезахисним розчином, облаштуванню автоматичної пожежної сигналізації за відсутнього фінансування не були виконані, – повідомив у своєму виступі Олександр Шамрай.

     Начальник районного відділу Управління МНС в Черкаській області Вадим Ємець зазначив, що у кожному навчальному закладі створено дружини юних пожежників (ДЮП), з якими проводяться відповідні навчання. Протягом останніх років пожеж та наслідків від них на територіях навчальних закладів району не зареєстровано.

     Підводячи підсумки зібрання, Микола Кропив’янський під час виступу зазначив, що питання безпеки наших дітей є одним з основних, – пам’ятайте, що від нас з вами залежать життя та здоров’я наших малюків! Не забувайте про те, що до правил безпечної поведінки важливо привчати з раннього дитинства! Лише спільними зусиллями ми збережемо життя та здоров’я наших дітей.
     Чувствую что в роду у меня были шаманы. Иногда так и хочется дать оппоненту в бубен...     Комментар


     • #6

      Освіта Черкащини

      Re: Освіта Черкащини

      На Черкащині проводять заходи для забезпечення дітей навчальних закладів повноцінним харчуванням


      15 серпня 2013 року заступник голови Шполянської районної державної адміністрації Ольга Шпиця провела нараду щодо організації харчування учнів загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів району у 2013-2014 навчальному році.

      Про організацію харчування в загальноосвітніх навчальних закладах доповів начальник відділу освіти райдержадміністрації Юрій Дядченко, в дошкільних навчальних закладах – головний бухгалтер міської ради Олена Волошенюк.

      Головний акцент наради поставлено на підготовці загальноосвітніх та дошкільних закладів району до організації харчування дітей та недоліках в організації харчування, які були допущені впродовж минулого навчального року та оздоровчого періоду. На цьому наголосила в своєму виступі головний санітарний лікар Городищенського міжрайонного управління головного управління держсанепідслужби в Черкаській області Марія Михайленко.

      Свої пропозиції, які стосувались забезпечення закладів освіти якісною м’ясною та молочною продукцією, вніс головний ветлікар району Володимир Овчаренко. Про шляхи покращення ситуації в районі щодо забезпечення закладів освіти якісними ковбасними та молочними виробами доповів начальник управління економіки райдержадміністрації Ірина Береза.

      «Сьогодні для нас є дуже важливим вчасно і якісно провести у навчальних закладах району всі організаційні роботи, аби кожна дитина отримала якісне і повноцінне харчування,– зазначила, підсумовуючи нараду, заступник голови райдержадміністрації Ольга Шпиця. – Тож всі пропозиції, озвучені на нараді, буде враховано, а це питання перебуватиме на нашому постійному контролі.
      Чувствую что в роду у меня были шаманы. Иногда так и хочется дать оппоненту в бубен...      Комментар


      • #7

       Освіта Черкащини

       Re: Освіта Черкащини

       Про що мріють і чого бояться директори шкіл


       16 серпня 2013 року в славетній Авторській Олександра Антоновича Захаренка в Сахнівській школі Черкаської області зібралися «на посвяту» новопризначені директори п’яти областей України.

       Після ознайомлення зі школою, в якій 35 років працював директором найвідоміший освітянин України кінця ХХ століття Олександр Антонович Захаренко, його молоді колеги самі зайшли в клас і побували в ролі учнів.

       Урок для них провів заступник Міністра освіти і науки Борис Жебровський. Спочатку Борис Жебровський розповів, що пов’язує його з Сахнівською школою.

       12 квітня 1990 року на І Установчому з’їзді Творчої спілки вчителів України одноголосно обрано Головою спілки саме Олександра Антоновича Захаренка, а Бориса Михайловича Жебровського – його першим заступником. У 90-х роках Творча спілка вчителів України була ініціатором більшості новаторських ідей, об’єднувала кращі сили українського учительства і мала неабиякий авторитет.

       Після цього та «нового матеріалу» про найближчі плани МОН заступник Міністра Борис Жебровський перейшов до «опитування» новачків. Коло питань сягало від знання найвідоміших педагогічних систем світу до розпорядку дня директора школи. Були й зовсім несподівані: «Про що ви мрієте?», «Чого найбільше боїтеся?». Якщо узагальнити, то виявляється, мріють директори бути щасливими, а найбільше бояться байдужості.

       «Що ж, – погодився заступник Міністра освіти і науки, – хто не мріє – не буває щасливим. Олександр Антонович умів мріяти і ніколи не був байдужим. Нехай все, що ви почули і побачили у його школі, стане для вас дороговказом і мрією».

       Заступник Міністра освіти і науки Борис Жебровський, директор департаменту освіти і науки Черкаської облдержадміністрації Галина Гаврилюк, голова Корсунь-Шевченківської райдержадміністрації Сергій Гудименко разом з усіма директорами шкіл поклали квіти на могилі Олександра Антоновича Захаренка і вклонилися його світлій пам’яті.
       Чувствую что в роду у меня были шаманы. Иногда так и хочется дать оппоненту в бубен...       Комментар


       • #8

        Освіта Черкащини

        Re: Освіта Черкащини

        Марина Бакланова очолила департамент освіти та гуманітарної політики
        Директором департаменту освіти та гуманітарної політики призначено Марину Бакланову, яка до цього часу працювала заступником директора з виховної роботи Черкаського державного бізнес-коледжу, а також була радником міського голови. Колишню очільницю департаменту Ірину Топчій переведено на посаду директора гімназії № 9.
        В.о. міського голови, секретар міської ради Віктор Білоусов, представляючи нового керівника департаменту, побажав Марині Баклановій успіхів у розвитку галузі освіти міста.
        Довідка:
        Марина Леонідівна Бакланова, 1975 р.н.
        Закінчила Черкаський національний університет ім. Б.Хмельницького за спеціальністю «Математика та основи інформатики».
        Кандидат педагогічний наук, має 35 друкованих праць, із яких 3 – навчально-методичні посібники.
        Досвід роботи:
        1996-1997 - вчитель математики СШ № 22
        1997-2001 - вчитель математики колегіуму «Берегиня»
        2001-2003 – викладач вищої математики Черкаського державного бізнес-коледжу
        2003-2006 – аспірантка кафедри прикладної математики ЧНУ ім. Б.Хмельницького, викладач математичних дисциплін Черкаського державного бізнес-коледжу
        2006-2013 – заступник директора з виховної роботи Черкаського державного бізнес-коледжу
        2010- старший викладач Черкаського факультету Київського національного університету культури і мистецтв
        Чувствую что в роду у меня были шаманы. Иногда так и хочется дать оппоненту в бубен...        Комментар


        • #9

         Освіта Черкащини

         Re: Освіта Черкащини

         Селяни з Беркозівки, Луки та Горобіївки на Канівщині готові захищати школи з вилами, — Старікова
         - Люди у Беркозівці, Луці і Горобіївці на Канівщина готові брати в руки вила і захищати школи. Закриття «дев’ятирічок» у цих селах – такий от подарунок від влади на 1 вересня отримують діти, — пише у «Фейсбуці» депутат Черкаської обласної ради Наталія Старікова.
         - Питання про закриття шкіл почалося мусуватися ще з червня. Мовляв, так зекономимо. Про те, що внаслідок такої «економії» діти будуть їздити на уроки в сусідні села (з Луки – за 4 км у Межиріч, з Беркозівки – у Мартинівку за 12 км навпростець дорогою, яку ніхто взимку не чистить, а в об’їзд – то усі 36 км!) ніхто не задумувався. Людей у селах «обробляли», але громада вперлася. Вдалися до інших способів. Пару тижнів тому Беркозівку і Луку відвідала приймальна комісія, яка інспектує школи на предмет готовності до нового навчального року. І прийняла рішення, що школи – аварійні. Але експерти з Держбудтехнагляду, викликані комісією для складання віповідного акту, відмовилися його підписувати: «Школи старі, але аварійності нема», — каже Старікова.
         - Після цього за вказівкою голови Канівської РДА Павлова з районного управління освіти ходять по хатах, де живуть учні цих шкіл, і вмовляннями-погрозами змушують батьків писати заяви про переведення дітей у інші школи.
         Депутат Канівської райради Микола Фесенко розповів мені, що цей «кнут-пряник» від влади став останньою краплею для селян. За його виразом, село стало дибки. Люди готові брати вила і боротися за школи. Бо розуміють – без школи село «посиплеться». Приміром, у Беркозівці відразу закриється філія «Ощадбанку», бо саме через цей банк педагоги отримують зарплату. Потім – постане закриття ФАПу, - пише депутатка.
         - У Горобіївці трохи інша ситуація. Сходка села проти закриття, а депутати сільради його погодили. Утім, саме рішення громади, а не депутатів, у цьому питанні головне.
         Микола Григорович запевний, що опозиційні депутати Канівської райради не дадуть «протиснути» питання закриття шкіл в районі. Зі свого боку, теж триматиму це на контролі як депутат обласної ради.
         Тим більше, що про школи на Черкащині почали говорити вже на національному рівні. За повідомленням директора Центру Політичних Студій та Аналітики Віктора Тарана, більшість чиновників в управліннях освіти приховують інформацію про стан підготовки закладів до нового навчального року. Центр Політичних Студій та Аналітики надіслав запити в 150 органів влади. 78% місцевої влади в тій чи іншій формі засекретили таку інформацію. Зокрема, не надали документацію повністю або частково у Вінницькій, Волинській, Житомирській, Запорізькій, Івано-Франківській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій, Черкаській, Чернігівській, Рівненській, Тернопільській, Сумській областях та в АР Крим. «Це свідчить про непрозорість використання бюджету. Якщо чиновники непрозоро управляють освітою, і громадськість цього не бачить, то якість низька», — вважає директор Центру, — каже Старікова.
         http://progolovne.ck.ua/archives/43715

         Комментар


         • #10

          Освіта Черкащини

          Re: Освіта Черкащини

          До відзначення знаменних дат влада започатковує низку творчих проектів для учнівської та студентської молоді міста

          У рамках початку нового навчального року ,секретар міської ради Віктор Білоусов та заступники міського голови відвідали святкові лінійки в школах міста та привітали учнівську молодь зі Святом знань.
          В тридцяти семи черкаських школах за шкільні парти сіли більше двадцяти трьох тисяч учнів, уперше шкільний поріг переступили 2 тисячі 739 першокласників, а це на 150 діток більше, ніж минулого року, 1 тисяча 778 учнів цьогоріч отримають атестати зрілості – свідоцтва про повну середню освіту.
          Вітаючи учнів Черкаської міської гімназії №31, секретар міської ради Віктор Білоусов наголосив, що новий навчальний 2013 – 2014 рік знаменний кількома пам’ятними подіями, які планується відзначити на належному рівні.
          Це, зокрема, 200 –річчя з дня народження Тараса Шевченка, 60 – річчя заснування нашої області та 70 – річчя визволення Черкас від німецько-фашистських загарбників.
          А оскільки 2013 рік оголошений в Україні Роком дитячої творчості, то міська влада вже запланувала низку творчих конкурсів та проектів для учнівської та студентської молоді міста, пов’язаних з тематикою цих свят.
          Чувствую что в роду у меня были шаманы. Иногда так и хочется дать оппоненту в бубен...          Комментар

          Зараз на сторінці 0 користувач(ів)

          Обработка...
          X