Объявление

Свернуть
Пока нет объявлений.

Майбутня професія як спосіб самореалізації

Свернуть
Это важная тема.
X
X
Свернуть
 • Фильтр
 • Время
 • Показать
Очистить всё
новые сообщения

 • Майбутня професія як спосіб самореалізації

  Правильний вибір професії — це моральне задоволення й висока самооцінка, але водночас це й спосіб самореалізації, перший важливий крок до досягнення успіху в житті. Вибір професії — точка, в якій сходяться інтереси особистості та суспільства, де можливе й необхідне поєднання особистих і загальних інтересів. Через певні стереотипи, що склалися на ринку праці, вища освіта є чи не найголовнішим обов'язковим пунктом резюме.
  Тому для кожної людини, що поважає свій час і сили, важливо не витратити 5-6 років свого життя на здобуття професії, яка у подальшому не принесе жодного задоволення.
  Робота повинна подобатися − це поза сумнівом, адже навряд комусь приємно проводити більшу частину свого життя за неприємною справою. Усе ж, вища освіта − це не продовження школи, тому вибір вишу та спеціальності слід робити максимально виважено.
  Журнал «Консалтинг в Україні» сформував кілька правил, які вам допоможуть визначитися з майбутнім фахом.
  Правило 1. Без поспіху. Вибір вишу не повинен бути спонтанним. Найкраще − починати замислюватися над майбутньою професією за кілька років до вступу: визначити коло власних інтересів, щоб зрозуміти напрям, за яким вам максимально комфортно буде здобувати вищу освіту (філологія, гуманітарні дисципліни, технічні, природничі науки), провести опитування знайомих щодо професій, які вас цікавлять, адже часто абітурієнти туманно уявляють, яку конкретно роботу виконує менеджер з підбору персоналу чи піарник.
  Правило 2. Ваш вибір − тільки ваш вибір. Нерідко абітурієнти обирають спеціальність, яку закінчили їхні рідні або знайомі, мотивуючи свій вибір позитивним досвідом порадників. Бувають і такі випадки, коли батьки вирішують долю дітей, не даючи їм права на вибір. Але слід пам’ятати, що досвід однієї людини рідко є прийнятним для іншої, адже кожна людина − індивідуальна. Тому дуже важливо зробити саме свій вибір.
  Правило 3. Освіта і робота − різні речі. Українська освіта значно відстає від потреб ринку праці, інтеграція сучасних технологій обмежується недостатнім фінансуванням та застарілими освітніми програмами, тому слід бути морально готовими до того, що на практиці, працюючи за фахом, перелік обов’язків значно відрізнятиметься від того, про що довелося почути у виші.
  Правило 4. Дивіться ширше. При виборі спеціальності не обмежуйте себе стереотипами на зразок «вчителі отримують низьку заробітну плату», «психологам складно знайти роботу» абощо. Насправді все залежить винятково від ваших амбіцій. Можна прекрасно реалізувати свій педагогічний талант у приватній гімназії за пристойну винагороду, а психологічна освіта є чудовою основою для менеджерів з продажу, працівників сфери HR та низки інших професій.
  Правило 5. Час змін. У сучасних умовах усе змінюється надзвичайно швидко − комп’ютеризація повністю змінила робочий процес практично в усіх сферах усього за десятиріччя, Інтернет надав фактично необмежені можливості для роботи не лише звичних ЗМІ, але й для представників багатьох професій, ноутбуки витісняють стаціонарні ПК, планшети витісняють звичні ноутбуки. Цей список можна продовжувати безкінечно. Тому зараз неможливо обрати один фах і щасливо пропрацювати за обраним напрямом 20-30 років.
  Потрібно бути гнучким, тому майбутня професія повинна передбачати всеможливі «шляхи для відступу». З цієї причини не слід ігнорувати можливості Мережі та тенденції на ринку праці, адже непристосованість до змін може породити розчарування не лише у професії, але й у своїх силах.

  В цій темі будуть викладатися найпопулярніші спеціальності, сподіваємось, це допоможе зробити абітурієнтам правильний вибір.
  Чувствую что в роду у меня были шаманы. Иногда так и хочется дать оппоненту в бубен...
 • #2

  Майбутня професія як спосіб самореалізації

  Re: Майбутня професія як спосіб самореалізації

  МАРКЕТИНГ – НЕ ПРОФЕСІЯ, А ОБРАЗ МИСЛЕННЯ.

  Обираючи майбутню спеціальність, більшість наших співгромадян керуються уявленнями вчорашнього дня про престижність тієї чи іншої професії, успішністю і швидкістю працевлаштування фахівців на ринку праці. Але по закінченню учбового закладу вони поповнюють або лави безробітних, або вимушені задовольнятись скромнішою зарплатою, ніж та, на яку розраховували. Сайти вакансій, які регулярно публікують огляди самих популярних спеціальностей і вищих навчальних закладів, де можливо їх отримати, дозволяють об’єктивно зорієнтуватись з майбутньою кар’єрою.

  Сьогодні у хіт-парадах найбільш затребуваних професій представлена номінація «маркетинг, реклама і PR». В огляді, що оснований на узагальненій статистиці кадрових агенцій, даються короткі характеристики і рейтинги найбільш популярних спеціальностей даної галузі, середні зарплати фахівців, а також заклади, які здійснюють підготовку за даними професіями.

  Фахівці з маркетингу – це не тільки співробітники, які у тиші кабінету досліджують ринок, споживацькі переваги, оброблюють результати за допомогою комп’ютерних програм (обов’язки починаючих маркетологів - аналітиків – 4,2%, 5-е місце в рейтингу, зарплата яких становить – 300-500$), але і професіонал, від вміння якого грамотно будувати маркетингову стратегію, залежить успіх і прибуток компанії. А для цього необхідно досконало володіти всіма інструментами маркетингової діяльності і стратегічним мисленням.

  В обов’язки директора з маркетингу (13,5%, 4-е місце в рейтингу) входить розробка заходів, які сприяють успішному просуванню компанії на ринок і збільшенню продажів, формування асортиментної політики, залучення і завоювання клієнтів. У крупних організаціях цим займаються цілі відділи під керівництвом провідного маркетолога, а у невеликих компаніях цю роботу здійснює всього одна людина. Звісно, такому ступеню відповідальності за бізнес компанії відповідає і висока заробітна платня (від 1000$).

  Професія бренд-менеджера (15,4%, 3-е місце в рейтингу) прийшла до нас з Заходу разом з крупними корпораціями, що представляють свої товари як бренди, за які споживач сплачує більше ніж за «не брендові» аналоги. Такий фахівець, який суміщає в собі творчий і управлінський функціонал, необхідний компанії, щоб створити, розкрутити і як найдовше підтримувати торговельну марку, з якої в результаті маркетингових досліджень створити бренд. Для цього він за допомогою засобів реклами створює так звані маркетингові комунікації – формує позитивний образ марки в очах споживачів. Безперечно, рекламні плакати, відеоролики, дівчата-промоутери, що роздають листівки – це тільки святкова обгортка для споживача, а всередині – свідома зацікавленість компанії до надприбутків, отриманих в результаті продажу продукції або послуги. Звісно, за таке задоволення керівництву компанії треба платити: середня заробітна платня бренд-менеджера – 1500 – 2000$.

  І тут, починає відчуватись зв'язок всіх вищеозначених професій крізь Її величність рекламу, яка сьогодні за обігом в Україні становить більше ніж 4 млрд. дол. Кількість рекламних майданчиків, рекламних агенцій просто фантастична – йде справжня війна за клієнта. І універсальний солдат в цій війні, звичайно, менеджер з реклами (21,2% - 2-е місце в рейтингу). Він також затребуваний на телебаченні, радіо, у рекламних відділах газет та журналів. В цьому випадку йому необхідно шукати клієнтів, які готові замовити виробництво тієї чи іншої реклами, або продавати під рекламу шпальти видання. Як стверджують фахівці з кадрів, зарплата досвідченого менеджера з реклами (300-500$) в залежності від здібностей до продажу.

  PR – менеджер (3,6%, 7-е місце в рейтингу) самостійна і необхідна професія на ринку праці. Він повинен володіти мистецтвом проведення PR – акцій. Скромне місце в рейтингу пояснюється не тільки колосальною зацікавленістю до отримання цієї спеціальності у попередні 3-4 роки, але і певною розчарованістю працедавців у новоспечених піарщиках, які приходять в компанію з вишів. Представники кадрових агенцій і самі фахівці стверджують, що досвід реалізації конкретних проектів на сьогоднішній день переважує «корочку». Тим не менш, за цієї спеціальністю – майбутнє: років через п’ять ринок остаточно сформується, і, безперечно, будуть цінуватись саме фахівці з даного профілю.

  Серед інших професій даного напрямку, що займають у сукупності 13,3% від загальної кількості вакансій: асистент маркетолога (500-800$), account – менеджер (500-1500$), креативний менеджер (800-1500$), медіа планер (1000 – 1500$), спеціаліст з реклами (800-1000$), BTL – менеджер (800-1500$), дизайнер реклами (100-1800$).
  Інформація взята із сайту Східноєвропейського університету економіки та менеджменту
  Чувствую что в роду у меня были шаманы. Иногда так и хочется дать оппоненту в бубен...  Комментарий


  • #3

   Майбутня професія як спосіб самореалізації

   Re: Майбутня професія як спосіб самореалізації

   ПРАВО – ЦЕ МИСТЕЦТВО ДОБРА І СПРАВЕДЛИВОСТІ.

   В умовах побудови сучасної європейської демократичної, соціальної, правової держави зростає роль права. Виникає гостра необхідність у професіоналах, які володіють правовими знаннями і вміннями.

   Юрист – це фахівець, який:
   · знає законодавство України і міжнародне законодавство;
   · творчо вирішує завдання, які полягають у підготовці на основі права нових, неординарних рішень;
   · бере участь в розробці документів правового характеру;
   · консультує громадян з юридичних питань, надає сприяння в оформленні документів і актів майново-правового характеру;
   · розробляє нові правові норми (закони, постанови тощо);
   · здійснює контроль за виконанням законодавства і не допускає його порушення.

   Сфера професійної діяльності юриста поширюється на органи державної законодавчої, виконавчої та судової влади, органи прокуратури, установи юстиції, інші державні організації і установи, адвокатуру і нотаріат, комерційні організації. Юрист може також працювати в освітніх установах, викладаючи правові дисципліни.

   Об’єктами професійної діяльності фахівця є:
   · події і дії, що мають юридичне значення;
   · правові відносини, що виникають у сфері функціонування всередині державних та міждержавних інститутів;
   · правові відносини громадян і громадських об’єднань.

   Правознавець повинен бути відповідальним, дисциплінованим, комунікабельним і організованим. Він теоретично і практично досліджує проблеми цивільного, кримінального, земельного та трудового права, удосконалює свої знання у сфері законодавства, міжнародного та вітчизняного права. Юрист володіє іноземними мовами, що дає змогу професійно вивчати оригінали нормативних першоджерел, практику передових країн світу та вести справи на міжнародному рівні.

   Професійний юрист не перебуває в пошуку роботи, оскільки є високозатребуваним фахівцем, який вирішує проблемні питання бізнесу, громадян та державних органів.

   Інформація взята із сайту Східноєвропейського університету економіки та менеджменту
   Чувствую что в роду у меня были шаманы. Иногда так и хочется дать оппоненту в бубен...   Комментарий


   • #4

    Майбутня професія як спосіб самореалізації

    Re: Майбутня професія як спосіб самореалізації

    МЕНЕДЖЕР – ЦЕ ПРОФЕСІЯ

    Кожний керівник хоче, щоб його компанія працювала як єдиний згрупований механізм, а зміни проходили в потрібному напрямку, чітко і без затримки. Домогтися цього можна, якщо вистроїти роботу організації на основі сучасних методів управління, завдяки яким цілі, процеси, організаційна структура і завдання співробітників зведені в зрозумілу і прозору систему.

    Спеціальність «Менеджмент організацій» навчає студентів інноваційним підходам до оптимізації бізнесу, управлінню змінами в компанії, які знаходяться в руслі сучасних світових тенденцій у галузі організаційного розвитку і апробовані на практиці багатьох українських підприємств.

    Менеджер – це професія, пов’язана зі всіма аспектами і проявами людського життя – суспільства в цілому, економіки, культури, освіти, оборони, навіть особистого життя.

    Якщо говорити про найбільш яскраві тенденції в сфері менеджменту, то можна відмітити значне зростання спеціалістів-менеджерів з управління виробництвом, з управління в охороні здоров’я, з управління сферою гостинності, з управління сферою туризму, з управління персоналом. Зараз менеджерам важливо знати не тільки трудове законодавство, методи мотивації персоналу, але і особливості того напряму, в якому компанія має проводити свою діяльність.

    Специфіка роботи менеджера пов’язана з умінням планувати, організувати і керувати роботою, мотивувати людей до праці, вирішувати конфлікти на виробництві, вирішувати проблеми з нормування оплати праці, плинності кадрів, утримування персоналу.

    Робота у вас завжди буде! Пам’ятайте, що будь-яка компанія – це, в першу чергу, люди, а люди потрібні завжди!


    Інформація взята із сайту Східноєвропейського університету економіки та менеджменту
    Чувствую что в роду у меня были шаманы. Иногда так и хочется дать оппоненту в бубен...    Комментарий


    • #5

     Майбутня професія як спосіб самореалізації

     Re: Майбутня професія як спосіб самореалізації

     ФІНАНСИ І КРЕДИТ — НАДЗВИЧАЙНО ЗАХОПЛЮЮЧА, ПРЕСТИЖНА І ДУЖЕ ПРИБУТКОВА СФЕРА ДІЯЛЬНОСТІ

     Гроші – одна з форм влади, сили. Але ще могутніше - це фінансова освіта. Якщо ви знаєте, як працюють гроші, ви отримуєте владу над ними і можете починати будувати своє блискуче майбутнє.

     Фінанси – це фундамент, база всієї економіки. На них тримається бюджет і фінансове благополуччя не тільки конкретного підприємства, але й економіки країни в цілому.

     Рейтинг цієї професії впродовж багатьох років залишається незмінно високим. Професія фінансиста є широкоаспектною, універсальною: ви можете працювати фінансистом як на промисловому підприємстві, так і в бюджетній сфері.

     Відома приказка стверджує, що на три речі в світі людина може дивитись без зупину – на воду, вогонь та руки касира, що відраховує їй гроші! Мабуть саме тому люди стають моряками, пожежниками чи фінансистами. Однак, в сучасному світі свої порядки. Так, якщо 25 років тому велика кількість людей бажала все ж таки стати моряками, то сьогодні найвищі позиції будь-якого рейтингу самих престижних та затребуваних професій займає професія «ФІНАНСИСТ».

     Спеціальність «Фінанси і кредит» для абітурієнта - це:

     § перспектива: швидке кар'єрне зростання;

     § престиж: перевага випускника на ринку праці;

     § високий професіоналізм: новітні інформаційні й освітні технології;

     § унікальність: сучасні універсальні знання;

     § ваше майбутнє: професія фінансист - безпрограшний вибір!

     Сфера фінансів завжди привертала до себе підвищену увагу молодих фахівців, і не дивно: саме тут відкриваються найблискучіші перспективи, саме з фінансами пов'язані самі «прибуткові» види діяльності. Як говорив герой Р. Гіра у відомому фільмі про життя великого фінансиста: «Все в світі крутиться біля одного – біля грошей», тому конкуренція за володіння капіталом є високою, отже необхідно бути справжнім професіоналом, щоб успішно жити між «ведмедями» та «биками».

     Тому саме для молодих, перспективних та наполегливих - спеціальність «Фінанси і кредит», володіючи якою Ви без проблем знайдете своє місце у великому бізнесі. Всі ми добре знаємо, що фінанси є сьогодні в нашій країні тією сферою економіки, яка дуже гостро потребує чітких та вивірених дій.

     Фінанси – це сукупність грошових відносин, в процесі яких формуються і використовуються фонди грошових ресурсів, метою яких є відшкодування витрат, які пов'язані з процесом виробництва і виконанням державою своїх функцій.

     Ринок, інвестиції, впровадження нового товару, реклама, конкурентоспроможність – поле діяльності для сучасного фінансиста. Молодий фахівець повинен уявляти, куди вкласти капітал, щоб отримати велику вигоду. Завдання фінансиста – вигідно вкласти капітал. Одним з найважливіших завдань фінансиста є оцінка оптимального поєднання ризику і прибутку.

     Прислів'я говорить: фінансисти – це такі люди, які знають про гроші більш ніж ті, хто їх має.

     Час летить, життя невпинно змінюється й удосконалюється, інновації народжуються день за днем, але як і століття тому, так і сьогодні, наш світ складно уявити собі без грошей. Отримати зарплату, пенсію, стипендію, заплатити за комунальні послуги, оформити кредит, поміняти валюту – всі ці та багато інших операцій, без яких просто не обійтися, допомагають нам здійснювати банкіри і фінансисти. Люди цієї професії відіграють важливу роль в економіці будь-якої країни, саме вони стоять на варті фінансових справ і стежать за тим, аби «ті самі фінанси співали веселі романси» і ні в якому разі не переходили на сумніші мотиви!

     Бути на варті фінансових справ – таке у фінансиста життєве кредо! Подивіться на людей цієї професії: вони мобільні і компетентні, завжди коректні і ввічливі; вчасно відстежують останні нововведення в своїй сфері діяльності, швидко освоюють їх і грамотно доносять до своїх клієнтів.

     Професії фінансиста та банкіра ваблять точністю, пунктуальністю, милують око розкладені по поличках зливки та купюри. І саме вони, фінансисти та банківські працівники управляють цим фінансовим оркестром!

     Окрім гарної освіти і високого інтелекту фінансистові, а в майбутньому фінансовому директору, необхідно набути необхідних і особливих якостей. Це, перш за все: стратегічне мислення, уміння відключатися від «стандартності», мислити глобально і креативно, вміти аналізувати величезні обсяги інформації, мати здатність до прогнозування, гнучкість і стійкість до стресів, здатність твердо відстоювати свою позицію, лідерські і організаторські якості та навички.

     Вибір професії фінансового спрямування – це Ваша запорука успіху і впевненість у майбутньому!

     Інформація взята із сайту Східноєвропейського університету економіки та менеджменту
     Чувствую что в роду у меня были шаманы. Иногда так и хочется дать оппоненту в бубен...     Комментарий


     • #6

      Майбутня професія як спосіб самореалізації

      Re: Майбутня професія як спосіб самореалізації

      СПЕЦІАЛЬНІСТЬ «ЕКОНОМІКА ПІДПРИЄМСТВА»

      Ми часто ставимо питання: хто керує підприємствами? Хто досягає успіху в бізнесі? Хто створює умови і приймає управлінські рішення в бізнесі? Відповідь на це питання очевидна – економіст, контролер, фінансовий директор, фінансовий менеджер. Не важлива назва посади, важлива лише сутність. Серед мільйонів альтернатив дій слід обрати лише один варіант, який сприяє досягненню максимального успіху. Це мистецтво, яке потребує довгих років навчання, практики і досвіду, але добре винагороджується як морально, так і матеріально. Реалії вітчизняної економіки свідчать, що економіст – найбільш універсальна спеціальність, адже щоб управляти підприємством, слід бути спеціалістом з виробництва, техніки, технології, постачання, продаж і маркетингу, бухгалтерського обліку тощо, але економіст дивиться на ці речі через призму економічної науки.

      Економіка на підприємстві – це, насамперед, технологія, спосіб мислення, що межує з філософією, психологією, правом і математикою. Економіка сучасного підприємства – це велике мистецтво управляти всіма системами і комунікаціями, персоналом і коштами, робити розрахунки, які б приводили до бажаного результату і враховували інтереси всіх зацікавлених осіб (стейкхолдерів), враховували зовнішні і внутрішні фактори впливу, імовірнісні процеси і прогнози, бажання персоналу, адміністрації, власників, покупців, партнерів і постачальників, посадових осіб державних органів влади і управління, споживачів продукції тощо.

      Існування будь-якої країни неможливе без виробництва, оскільки саме виробництво створює додатковий продукт (додану вартість), і чим складніше, більш наукоємне та високотехнологічне виробництво, тим більша користь від такого виробництва. Наприклад, дохід буде більшим, якщо не просто виростити, зібрати і продати пшеницю, але й виробити з неї борошно, а з борошна – виробити і продати хліб. Саме за виробництвом – майбутнє України як незалежної держави.

      Виробництво потребує досвідчених і висококваліфікованих кадрів.

      Інформація взята із сайту Східноєвропейського університету економіки та менеджменту
      Чувствую что в роду у меня были шаманы. Иногда так и хочется дать оппоненту в бубен...      Комментарий


      • #7

       Майбутня професія як спосіб самореалізації

       Re: Майбутня професія як спосіб самореалізації

       «ХТО ВОЛОДІЄ ІНФОРМАЦІЄЮ, ТОЙ ВОЛОДІЄ СВІТОМ»

       Чи замислювався ти над тим, що людське спілкування – це обмін інформацією, причому досить часто воно відбувається за допомогою різноманітних документів – як паперових, так і оформлених у вигляді електронного повідомлення, і що комп’ютер – це засіб для одержання, зберігання і обробки інформації?

       Нині у світі силу має той, хто володіє інформацією, яка відіграє незмінно важливу роль у будь-якій сфері людської діяльності.

       «Хто володіє інформацією, той володіє світом» – ця фраза видатного політичного діяча світового рівня Уїнстона Черчіля стала вже крилатою.

       ХХІ століття недарма визначено як ера інформаційного суспільства, у якому інформація все частіше визначається як основний ресурс майбутнього, але повністю використовувати його зможуть тільки ті, хто має необхідні знання і підготовку.

       Ось чому нові пріоритети суспільного розвитку потребують висококваліфікованих фахівців, які володіють знаннями і навичками по роботі з документами (як паперовими, так і електронними), з інформаційними системами та найсучаснішими програмними засобами.

       Випускники спеціальності «Документознавство та інформаційна діяльність» успішно працюють в державних організаціях, інформаційних, рекламних фірмах; відділах діловодства, документаційного забезпечення управління, секретаріатах; інформаційно-аналітичних відділах; відділах науково-технічної інформації, патентних відділах; в архівних установах, кадрових агенціях.

       Інформація взята із сайту Східноєвропейського університету економіки та менеджменту
       Чувствую что в роду у меня были шаманы. Иногда так и хочется дать оппоненту в бубен...       Комментарий


       • #8

        Майбутня професія як спосіб самореалізації

        Re: Майбутня професія як спосіб самореалізації

        Аудитор – професія майбутнього

        До розпаду СРСР професії аудитор взагалі не існувало. Її становлення приходиться на початок 90-х рр., а стандарти аудиту впроваджені тільки у 2003 році. У перекладі з англійської аудитор означає «ревізор», «контролер». Але це не грізний перевіряючий, якого бояться як гоголівського персонажа однойменної комедії. Скоріше це помічник, який допоможе привести в порядок справи компанії, підготуватися до будь-яких перевірок і ревізій. Аудиторські послуги – це своєрідна діагностика організму компанії. Аудитор допомагає керівнику виявити і усунути проблемні зони, що перешкоджають зростанню і розвитку цього самого організму. Своєчасно проведена перевірка фінансово-господарської діяльності, планування оподаткування, аналіз бухгалтерської звітності дають можливість запровадити ефективні технології ведення бізнесу. Завдяки аудиторським перевіркам зацікавлені особи можуть отримати достовірну інформацію про фінансовий і майновий стан підприємства – у цифрах, показниках. Власнику компанії аудит дає можливість підстрахуватися, адже часто саме аудитор може врятувати компанію від можливих ризиків, про настання яких керівники можуть навіть не підозрювати.

        Але щоб стати хорошим аудитором, необхідно весь час вчитися і розвиватися. Професія аудитора вважається однією з найскладніших, з дуже високим рівнем відповідальності та ціною помилки. Аудиторами зазвичай стають колишні бухгалтери і економісти, що мають досвід практичної роботи. Знайти помилки у «чужому» бухгалтерському чи податковому обліках і допомогти підприємству до приходу податкової перевірки їх усунути – це вищий пілотаж! Цим і приваблює професія аудитора справжніх професіоналів. Це цікава робота, на якій ніколи не буває нудно, яка час від часу вимагає проведення «мозкових штурмів». Вона дає можливість постійно розширювати кругозір під час проведення аудиторських перевірок на підприємствах різних видів діяльності, де майже не буває типових ситуацій і необхідно застосовувати індивідуальний підхід.

        Працюють аудитори у численних спеціалізованих аудиторських компаніях або ж у штаті будь-якого підприємства. Зустріч з аудитором гарантована кожній великій компанії, фінансова звітність якої підлягає оприлюдненню. Все більше компаній вводять у свій штат внутрішнього аудитора – спеціаліста, що перевіряє організацію та порядок ведення обліку на конкретному підприємстві.

        Для аудитора важливі такі особисті якості, як аналітичне мислення, хороша пам’ять, комунікабельність, вміння концентруватися, професіоналізм, принциповість і порядність. Аудитор повинен постійно прагнути до знань, цікавитися новим, вміти аналізувати, не боятися нестандартних ситуацій і мати почуття гумору, щоб впоратися з такими ситуаціями.

        Працювати аудитором може тільки людина з вищою освітою, тому якщо вас зацікавила спеціальність, то «Облік і аудит» – це Ваше успішне й цікаве майбутнє!

        Інформація взята із сайту Східноєвропейського університету економіки та менеджменту
        Чувствую что в роду у меня были шаманы. Иногда так и хочется дать оппоненту в бубен...        Комментарий


        • #9

         Майбутня професія як спосіб самореалізації

         Re: Майбутня професія як спосіб самореалізації

         ЗА КРОК ДО УСПІХУ, АБО ЩО ТРЕБА ЗРОБИТИ В ПЕРШИЙ ДЕНЬ НА НОВІЙ РОБОТІ

         Завершився навчальний рік, випускники отримали свої дипломи і займаються вибором вакансій на посади, проходженням співбесід із роботодавцями, а дехто вже успішно працевлаштований. В цій статті ми спробуємо допомогти засвоїти неважкі, але важливі правила, яких повинен дотримуватися кожен, хто бажає досягти успіху в своїй сфері та на новій роботі.

         Експерт у галузі праці та автор книг «Приручити вашого грізного офісного тирана» і «Управляємо начальником як дитиною і процвітаємо на роботі» Лінн Тейлор рекомендує такі правила.

         1. Підготуйте розповідь про себе

         Тейлор радить бути готовим розповісти протягом 30 секунд про себе, про те, де ви працювали раніше, оскільки багато колег захочуть дізнатися про вашу кар'єру. Приготуйтеся також пояснити, чим будете займатися на новій посаді, адже деякі можуть слабо уявляти собі ваші обов'язки. Або просто захочуть зав'язати розмову.

         2. Прийдіть заздалегідь

         Виконавчий директор What'sforwork, сайту про розвиток кар'єри для жінок, Тері Хокетт радить з'явитися на роботі на 15 хвилин раніше: «Якщо ви ніколи не були в цій частині міста, спробуйте декілька разів дістатися сюди в годину пік. Так ви будете знати, до чого готуватися, і для вас не буде несподіванок».

         3. Ставте підготовлені заздалегідь питання

         Марк Стронг, консультант з кар'єри й особистісного розвитку, який працює в Нью-Йорку, говорить, що в перший день потрібно якомога більше слухати і ставити запитання, тільки коли це насправді необхідно. «Як правило, ви показуєте свою зацікавленість і бажання дізнатися якомога більше», – говорить експерт.

         4. Вивчіть обставини

         Успіх на роботі визначають два найважливіших чинника: вміння ладити з колегами і підтримувати відносини з необхідними людьми. Девід Парнелл, консультант з юридичних питань, тренер з майстерності спілкування пояснює, що в будь-якій компанії знайдуться люди, які ладнають з керівництвом краще, ніж інші. Якщо ви хочете просунутися і зайняти вигіднішу позицію, потрібно вибудовувати відносини саме з ними.

         Крім цього, експерт каже, що важливо визначити офісну політику з перших днів. Розподіл влади дуже важливий в робочому середовищі, тому варто відразу ж розібратися з офісною ієрархією. Спочатку хтось може бути звичайним колегою для вас, але з часом, завдяки своїм навичкам, ця людина може зайняти зовсім іншу позицію. Ну а Ви, студенти та випускники, в свою чергу, неодмінно досягнете успіху та визнання на своєму професійному шляху.

         Інформація взята із сайту Східноєвропейського університету економіки та менеджменту
         Чувствую что в роду у меня были шаманы. Иногда так и хочется дать оппоненту в бубен...         Комментарий


         • #10

          Майбутня професія як спосіб самореалізації

          Re: Майбутня професія як спосіб самореалізації

          Рейтинг найпрестижніших професій 2015 року

          Рейтинг найпрестижніших професій 2015 року. Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в листопаді 2015 року. В опитуванні взяв участь 1581 респондент із різних регіонів України.

          Найпрестижнішою у 2015 році українці назвали професію ІТ-спеціаліста. Друге місце посіли бізнесмени й власники свого бізнесу — вони з мінімальним відривом обігнали топ-менеджерів і найманих директорів. Повернулися до рейтингу престижних професій економісти й фінансисти. За даними нового опитування Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна, непрестижними стабільно вважають робочі спеціальності, а також роботу в сфері послуг.

          У різні часи існували різні показники престижності професії. Ще двадцять-тридцять років тому престижними вважалися професії, які користувалися впливом і повагою в суспільстві, а також передбачали пільги й привілеї для її представників. Зараз престиж професії визначається затребуваністю спеціалістів на ринку, рівнем складності й відповідальності праці, можливістю кар’єрного зростання й наявністю в галузі відомих компаній-роботодавців. Але, напевно, головним показником престижності сьогодні є рівень матеріальної винагороди. Це підтверджують незмінні лідери в ТОП найпрестижніших професій.

          Традиційно рейтинг найпрестижніших професій очолюють представники ІТ-галузі. Троє із п’яти опитаних вважають їхню професію престижною. Не дивно, адже програмісти можуть похвалитися хорошою затребуваністю і високою оплатою на ринку праці. Друге місце посіли бізнесмени й власники свого бізнесу, з мінімальним відривом обійшовши топ-менеджерів і найманих директорів компаній. На четвертій сходинці знаходяться юристи й адвокати. А насамкінець п’ятірки лідерів розташувалися лікарі. Варто зазначити, що за рік медпрацівники спустилися з другої сходинки на п’яту, й у відсотковому співвідношення престиж їхньої професії теж знизився. Якщо рік тому професію лікаря вважав престижною кожен четвертий українець, то зараз такої думки дотримується лише кожен п’ятий.

          Залишили ТОП-10 престижних професій журналісти й архітектори. Але раптово з’явилися представники творчих спеціальностей (дизайнер, художник). Також повернулися до ТОП економісти й фінансисти, які займали десяту сходинку в 2013 році, але зникли з рейтингу в 2014.
          Практично не змінився рейтинг найменш престижних професій. Як і раніше, найбільш непрестижними українці вважають спеціальності, які не належать до розумової праці. Першу сходинку в ТОП найбільш непрестижних професій посідають водій/таксист, другу — представники робочих спеціальностей (сантехнік, слюсар і т.д.), третю — обслуговуючий персонал (працівник торгівлі, перукар, офіціант). На четвертому місці вчителі, на п’ятому —державні службовці. За рік ТОП-5 найменш престижних професій не змінився, проте у відсотковому співвідношенні рівень їхньої «непрестижності» помітно зріс. Наприклад, учителі набрали вдвічі більше голосів респондентів, які вважають цю роботу непрестижною, і тепер таких 20%.

          Зникли із рейтингу непрестижних професій військовослужбовці й прикордонники. Події останніх двох років виразно продемонстрували незамінність людей у погонах. А ось до представників правоохоронних органів ставлення змінилося з точністю до навпаки. Тепер працівники прокуратури, МВС і СБУ — у десятці антирейтингу професій.
          Чувствую что в роду у меня были шаманы. Иногда так и хочется дать оппоненту в бубен...          Комментарий

          Сейчас на странице 0 пользователь(ей)

          Обработка...
          X