Объявление

Свернуть
Пока нет объявлений.

Шкільна реформа в Україні

Свернуть
X
Свернуть
 • Фильтр
 • Время
 • Показать
Очистить всё
новые сообщения

 • Шкільна реформа в Україні

  Міністерство світи й науки України затвердило зміни до програми початкових класів. Що може змінитися для учнів та їхніх батьків - проаналізувала ВВС Україна.

  У початкових класах більше не перевірятимуть читання на швидкість, на уроках фізкультури не буде нормативів і команд "рівняйсь-струнко", а в 1-2 класах дітей не примушуватимуть зубрити напам’ять таблиці множення і додавання.

  З 1 вересня дітям в молодшій школі буде навчатися легше, обіцяють у Міністерство освіти і науки, де на колегії у четвер затвердили зміни до навчальних програм початкових класів.

  Від тепер вчитель, виходячи з того, які перед ним діти за рівнем освіти, сам визначатиме кількість годин для певної теми. Image copyrightUNIAN
  Як розповідала в одному з інтерв’ю міністр освіти Лілія Гриневич, залишається завдання привернути увагу вчителів і навчити їх працювати з цими програмами, адже підручники залишаються ті само, як і стандарти навчання. Ні червоній ручці
  Вчителі не писатимуть червоною ручкою, а система оцінювання молодших учнів враховуватиме вікові особливості дітей
  "Основна ідея полягає в тому, щоби дати дитині розкритися, а не зашорювати, не формувати її, як ту цеглину. Для цього потрібно дати вчителю більшу свободу в підходах, дати їм можливість більше вибирати" - розповів про нововведення заступник міністра освіти Павло Хобзей.

  Найближчим часом МОН підготує нові вимоги до оцінювання досягнень учнів. "Ці зміни міститимуть виконання завдань олівцем для молодших класів, вчителі не писатимуть червоною ручкою, а система оцінювання молодших учнів враховуватиме вікові особливості дітей", - запевняють у міністерстві. Українська мова: без азбуки Морзе
  Замість слів - комбайнер, фартух, фанера, будуть слова - радісний, милосердний, співчуття.
  Для уроків української мови скасували такі складні для учнів теми, як "Умовне позначення слів", "Спосіб умовного позначення речень", "Складання речень за поданою графічною схемою", яке "батьки називали азбука Морзе", розповів пан Хобзей. Акцент буде на розвитку усного мовлення.

  Також змінили тематику слів, які вивчають у початкових класах, словниковий перелік зробили більш сучасним. Замість слів - комбайнер, фартух, фанера, будуть слова - радісний, милосердний, співчуття.

  У 3-му класі введуть жанр есе, щоби стимулювати дітей вільно висловлювати свою думку. У старші класи перенесли текст-роздум, текст-міркування, текст-розповідь. Нова математика: без зубріння таблиць


  У програмах 1-2 класів обіцяють не вимагати вчити напам’ять таблиці додавання та віднімання в межах 10 та 20, таблиці множення та ділення. Як розповіла ВВС Україна Іванна Коберник, громадський координатор проекту з розвантаження програм, дітей вчитимуть віднімати і додавати, але не буде вимоги щодо знання цих таблиць напам’ять. Image copyrightUNIAN
  Також вчителі зможуть самостійно збільшувати кількість годин на вивчення складних тем. Як йдеться у програмі, у математиці "зміщено акценти із знаннєвих результатів на діяльнісні". Література: менше радянських авторів
  Відтепер на уроках літератури будуть оцінювати не героя (позитивний-негативний), а вчинки.
  Одне з основних нововведень у літературі – відтепер не буде кількісного показника темпу читання. За словами розробників програми, акцент має бути на "розвитку якісного читання дітей". Тобто вчитель має розвивати не лише темп, а й спосіб читання, виразність, правильність, розуміння прочитаного.

  З кола читання вилучили неактуальних радянських авторів і додали сучасних. За словами пані Коберник, до програми залучать таких авторів - Іван Андрусяк, Катерина Бабкіна, Галина Вдовиченко, Зірка Мензатюк, Лариса Денисенко, Василь Голобородько, Ігор Січовик, Мар’яна Прохасько та Тарас Прохасько, Ірен Роздобудько, Марина та Сергій Дяченки, Юрко Бедрик та багато інших.

  Запланували видання хрестоматії для учнів початкових класів для серії "Шкільна бібліотека".

  Відтепер на уроках літератури будуть оцінювати не героя (позитивний-негативний), а вчинки. Дитину стимулюватимуть висловлювати свої емоції від прочитаного, розвивати задоволення від читання, а не вимагати виконання інструкцій. Іноземна по-іншому і декомунізована музика


  У першому класі буде менше письма і більше усної іноземної мови, щоби розвивати у дітей "здатність вести прості діалоги". Image copyrightUNIAN
  "Ми відтягнули письмо на дальший термін (2 семестр 1 класу Ред.), зате буде розвиток мовлення, додали сучасні теми для обговорення", - розповів заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей. Також вивчатимуть теми, які дозволять дітям висловити свій емоційний стан.

  З музики вилучили пісні "Вниз по матушке, по Волге", "Священная война", додали сучасних авторів, збільшили час на рухову активність і творчість.
  З музики вилучили пісні "Вниз по матушке, по Волге", "Священная война", додали сучасних авторів
  З фізкультури прибрали "психологічно шкідливі ігри", скасовали муштру "рівняйсь-струнко" і нормативи. На уроках буде більше сучасних активних ігор на співпрацю і взаємодопомогу.

  Крім того, за словами пана Хобзея, з програми зняли дублювання тем з таких предметів, як "Основи здоров'я", "Я і Україна" та "Природознавство". Image copyrightUNIAN
  18 серпня Концепцію нової української школи презентуватимуть на засіданні уряду.

 • #2

  Шкільна реформа в Україні

  Не зрозуміло чому не можна вчителям писати червоною ручкою. Чи тепер уже зошитів вони перевіряти не будуть?

  Комментарий


  • #3

   Шкільна реформа в Україні

   Мабуть , дебілізація декомунізація . А червоний колір , самі знаєте , з чим у патріотів асоціюється . Але це , здається, тільки у молодших класах .

   Комментарий


   • #4

    Шкільна реформа в Україні

    это полная дебилизация...под руководством фонда сороса

    Комментарий


    • #5

     Шкільна реформа в Україні

     лучшая школьная система в мире в Финляндии


     Последний раз редактировалось flow; 11.08.2016, 21:28.

     Комментарий


     • #6

      Шкільна реформа в Україні


      источник: "РИА Новости" Украина Гриневич представила проект школьной реформы с 12-летним обучением

      Согласно проекту, формула новой школы состоит из нескольких компонентов, в частности, на «новом содержании образования, основанном на формировании компетентностей, необходимых для успешной самореализации в обществе».


      Источник: "РИА Новости" Украина

      КИЕВ, 18 авг — РИА Новости Украина. Министерство образования и науки Украины в четверг представило проект реформы с 12-летним обучением в школах. Данную концепцию на педагогической конференции «Об итогах развития дошкольного, общего среднего, внешкольного и профессионально-технического образования в 2015/2016 учебном году и задачах на 2016/2017 учебный год» представила министр образования и науки Лилия Гриневич в четверг в Киеве, сообщает пресс-служба ведомства.

      Идея реформы предусматривает введение 12-летнего школьного образования. «Начальная школа — 4 года, как базовый период, адаптационный цикл и 3−4 классы, потом — базовая средняя школа, которая будет называться гимназией, там 5 лет, где 5−6 классы имеют свои особенности, 7−9 — свои, профильная средняя школа (3 года) — два цикла», — рассказала Гриневич.

      Читайте также

      В Украине могут уволить почти 4 тысячи учителей
      Она пояснила, что 10 класс — первый цикл, когда школьник может поменять свой выбор. «Например, ребенок пошел в академический лицей и понимает, что ему там не интересно по этому профилю, он должен иметь свободу выбора образовательной траектории и перейти на другой профиль. Второй цикл — 11−12 класс. Два направления в профильной школе — это академическое направление — лицей и профессиональное направление — профессиональный лицей, профессиональный колледж», — пояснила глава Минобразования.

      Согласно проекту, формула новой школы состоит из нескольких компонентов: новое содержание образования, основанное на формировании компетентностей, необходимых для успешной самореализации в обществе; ориентация на нужды ученика в образовательном процессе; партнерство между учеником, учителем и родителями; децентрализация и эффективное управление, что предоставит школе реальную автономию; справедливое распределение государственных средств, которое обеспечивает равный доступ всех детей к качественному образованию.

      Министр отметила, что реформа начнёт внедряться в 2018 году, когда дети пойдут в первый класс новой школы с новыми учебниками и подготовленными преподавателями.

      Также сообщается, что в 2016—2018 гг. будет проводиться подготовка реформы и состоится ее начало в начальной школе; в 2019—2022 гг. — начало работы базовой школы, в 2023—2029 гг. — начало работы профильной школы и только в 2029 году в Украине появится 12-й класс.

      Комментарий


      • #7

       Шкільна реформа в Україні

       Вроде толково всё. Посмотрим, как оно воплотится в жизнь. Учителям, конечно, тяжело будет перестраиваться.
       )

       Комментарий


       • #8

        Шкільна реформа в Україні

        еще одна новость от мін.освіти
        ЗНО-2017 відбудеться з 23 травня по 15 липня

        Зовнішнє незалежне оцінювання 2017 року відбудеться з 23 травня до 15 липня 2017 року. Про це йдеться у наказі Міністерства освіти і науки № 889 від 27 липня 2016 року.

        Також, зазначеним наказом визначено, що кожен зареєстрований учасник зовнішнього незалежного оцінювання матиме право скласти тести не більш ніж із чотирьох навчальних предметів.

        Результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів (українська мова і література (українська мова), математика або історія України (період ХХ - початок ХХІ століття), а також один навчальний предмет за вибором випускника) зараховуються як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року.

        Також, наказом затверджено перелік предметів ЗНО. Як і у цьому році зовнішнє незалежне оцінювання проводитиметься з 12 предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, російська мова та французька мова.

        Тест ЗНО з української мови та літератури є обов’язковим для всіх абітурієнтів.
        и несколько актуальных для выпускников и их родителей комментариев http://osvita.ua/test/52050/
        Департамент освіти спільно з ГО «Асоціація керівників шкіл міста Києва» рекомендує організувати навчальні заняття за семестровою системою, орієнтовно у такі терміни: перший семестр з 01 вересня по 23 грудня 2016 року (24 грудня 2016 року для шкіл, які працюють за шестиденним робочим тижнем); осінні канікули з 31 жовтня по 06 листопада 2016 року; зимові канікули з 26 грудня 2016 року по 10 січня 2017 року; другий семестр з 11 січня по 31 травня 2017 року; весняні канікули з 27 березня по 02 квітня 2017 року.
        відклали обовязковість ЗНО з іноземної ще на рік. третій і четвертий (не обовязковий, страховочний) предмет вибирають самі випусники
        "один навчальний предмет за вибором випускника" - значить, може бути вибраним і останній предмет основної сесії ЗНО. Плюс час на перевірку і доставку результатів до школи. Випуск може бути десь 1 липня (або близько до цієї дати).....
        Для чого зроблено-не тяжко зрозуміти.Вступ закордон на осінь-реально закритий.Основний момент при вступі -це атестат на руках,а він буде район 1 липня,основні дати подачі документів за кордоном район 15 -20 липня,а до цього часу ніхто не встигне -перекласти ,апостилювати ,тощо.Залишиться лише Польша,або чекати півроку.

        Комментарий


        • #9

         Шкільна реформа в Україні

         лучшая школьная система в мире в Финляндии
         Молодцы фины, слизали 1 к 1 совковое образвание немножко добавили своего и вуаля.

         Идея реформы предусматривает введение 12-летнего школьного образования. «Начальная школа — 4 года, как базовый период, адаптационный цикл и 3−4 классы, потом — базовая средняя школа, которая будет называться гимназией, там 5 лет, где 5−6 классы имеют свои особенности, 7−9 — свои, профильная средняя школа (3 года) — два цикла», — рассказала Гриневич.
         и только в 2029 году в Украине появится 12-й класс.
         Короткая у народа память. "народный президент" уже пытался сделать 12 лет. И чем закончилось?


         это полная дебилизация...под руководством фонда сороса
         автор Белый медвед Посмотреть сообщение
         Тсс. Не доводите "патриотов" до сказу.
         Последний раз редактировалось Коренной Черкащанин; 21.08.2016, 17:20.
         Все будет хорошо, или нет, но тогда все будет очень плохо

         Комментарий


         • #10

          Шкільна реформа в Україні

          Коренной Черкащанин, напомните когда в СССР счастье детей было главным в школе? Партия ленина сила дебильная нас к торжеству лицемерства видет. или когда не было домашних заданий или 3 часовых дней. Вы глупости не городите.
          Последний раз редактировалось flow; 21.08.2016, 17:51.

          Комментарий

          Сейчас на странице 0 пользователь(ей)

          Обработка...
          X