Объявление

Свернуть
Пока нет объявлений.

Криза у ЧДТУ

Свернуть
X
Свернуть
 • Фильтр
 • Время
 • Показать
Очистить всё
новые сообщения

 • Криза у ЧДТУ

  Вітаємо! Вас турбують представники Черкаського державного технологічного університету. Чи, як тепер у нас жартують, Черкаського державного тамариного університету...

  Просимо допомогти у вирішенні складної ситуації що виникла у нашому виші. Передусім хочемо наголосити що Міністерство освіти і науки України, у тому числі міністр Квіт Сергій Миронович, не звернули увагу на думку колективу, віддавши свою перевагу Качалі Тамарі Миколаївні, що брала участь у виборах ректора ЧДТУ 29 квітня 2014 року. Також був відкинутий варіант перенесення виборів на осінь 2014 року. Не кажучи вже про те що підготовка до виборів була дуже непрозорою, про що повідомляли і пана Квіта.

  Наразі під керівництвом нового ректора порушено стабільність роботи університету. Відбулося погіршення морально-психологічного клімату. Навчальним закладом прокотилася хвиля звільнень та скорочень. Такі собі репресії 30-х років в одному конкретно взятому виші... Керівництво університету відмовляє у продовженні контрактів викладачам що працюють більше десятка років. Розривають у односторонньому порядку, з порушенням законодавства, контракти що мають силу ще кілька років. Звільнення та скорочення відбуваються з порушенням Конституції України, згідно якої громадянам гарантується захист від незаконного звільнення. Частіше усього рішення приймають на користь "потрібних" людей. З викладачів задля продовження контракту вимагають хабарі у розмірі однієї заробітної плати. Та сама ситуація з орендарями, яким кажуть прямо - платіть або забирайтеся. Загалом можна сказати що університет "зачищають" від людей з власною позицією, для того щоб в подальшому не було загрози для керівництва.

  Точні цифри приховуються, але відомо що на даний момент звільнено більш ніж 100 співробітників. При тому що нестачі у наборі студентів майже немає - навіть більше ніж у минулому році (2452 проти 2355). Втім профспілковий комітет університету не звертає уваги на звільнення та скорочення.

  Під виглядом оптимізації ліквідовують кафедри, скорочують кількість годин та ставок. Реальний приклад. На кафедрі працюють два методисти. Обох викликають у відділ кадрів і інформують що на кафедру замість двох ставок залишається лише одна (при тому що десятками років кафедру обслуговували два методисти!) і пропонують вирішувати людям між собою - або ділити одну ставку на двох, або взагалі комусь звільнятися. Залишаються... Ділять... Ділить і мати-одиночка з двома дітьми, що наразі отримує пів мінімальної заробітної платні. Оптимізація від нового ректора у всій красі.

  Розквітає відмивання коштів. За непрозорими схемами закупляється непотрібне обладнання - сонячні панелі, мультимедійні пристрої... І це на фоні того що у країні війна, брак фінансування. До прикладу - вбиральні на першому поверсі головного навчального корпусу. Більше 5 місяців вони стоять закритими на ремонт який ніхто не робить. Взагалі нові туалети хотіли зробити платними, але зустрівши опір навіть серед власних прибічників, Качала відмовилася від цієї ідеї. Як і від ремонту вбиралень, власне... Проте у ректорському кабінеті ремонт зробили за декілька тижнів витративши більше 100 тисяч гривень. При цьому ремонт у кабінеті ректора робили лише два роки тому.

  Сюрпризом стали обов'язкові "добровільні" внески для абітурієнтів у розмірі 2000 гривень. Також студентів, що проживають у гуртожитках, змушують сплачувати за проживання одразу на рік вперед, не кажучи вже про обов’язок ремонту силами та коштами цих же студентів. Щось на кшталт "Не зробив ремонт? Виселимо!". Подібна ситуація і з працівниками університету. Керівництво вже заявило: "Робіть ремонти на кафедрах, у кабінетах та аудиторіях власним коштом, інакше будемо карати", цікаво лише де ці самі кошти брати? Планується введення добровільно-примусових платних курсів з вивчення іноземних мов для студентів та викладачів. Плата близько 1000 гривень на рік.

  Цікаві "покращення" чекають найближчим часом викладачів університету. Працюючих за сумісництвом (окрім "потрібних", звісно) – скорочувати. Не маєш наукового ступеня – звільнення. Розповсюдилася практика контрактів лише на рік (раніше було і три). Протягом 5 років 100% викладачів повинні викладати англійською мовою. Зауважимо що ні про яке підняття заробітної плати навіть мови жодного разу не було. Тобто навантаження зростає, заробітна плата залишається стабільною.

  Варто ще згадати кримінальну справу яка з квітня місяця ніяк не зрушить з місця. Нинішній ректор – Качала Тамара Миколаївна у період з 2009 по 2012 рік, знаходячись на посаді завідувача кафедри менеджменту привласнила державні кошти у сумі понад 35 000 гривень. На пана Квіта цей аргумент чомусь не справив враження...

  Все вищезгадане - лише краплина у морі. Постійні абсурдні накази та розпорядження, примхи нового ректора роблять навчальний процес неможливим. Окрім цього, співробітники елементарно залякані та не бажають виступати проти нинішнього керівництва. Воно й зрозуміло – у міністерстві "домовилася" спочатку про в.о., а потім й про повноцінне ректорське кресло, кримінальна справа "на тормозі", куми у СБУ, багато численні зв’язки, десятки правопорушень на які закриваються очі. Собі ж вийде дорожче. Тому й просимо допомоги усіх небайдужих – вплиньте на ситуацію тими методами які вам під силу.

  Дякуємо за увагу.

  З побажаннями всього найкращого, опозиційна група ЧДТУ.
  P.S. Додаткова інформація на http://chdtu.livejournal.com
  Зворотній бік ЧДТУ: http://chdtu.livejournal.com

 • #2

  Криза у ЧДТУ

  Re: Криза у ЧДТУ

  Так а як допомогти то?
  Написаати заяви в прокуратуру,в генеральну прокуратуру,в міністерство??
  ХОЧЕШЬ УВАЖЕНИЯ - НЕ НАЧИНАЙ С ОСКОРБЛЕНИЯ!!!
  Жизнь одна и я люблю её.

  Комментарий


  • #3

   Криза у ЧДТУ

   Re: Криза у ЧДТУ

   Тю ну и чем Лега мешал?
   Последний раз редактировалось Репка; 25.11.2016, 17:57.

   Комментарий


   • #4

    Криза у ЧДТУ

    Re: Криза у ЧДТУ

    Makelele, заяви до відповідних органів готуються. Є проблема у контакті зі звільненими співробітниками - невідома навіть точна кількість працівників які пішли з університету. Та елементарно відсутні дані для зв'язку з такими людьми.

    Засмучує пасивність черкаських ЗМІ. На листи у місцевих газетах та інтернет-виданнях ніяк не реагують. Наведений відкритий лист, нехай і не офіційний, просто крик душі колективу. Можливо, у читачів форуму є знайомі яких звільнили з ЧДТУ, або які досі там працюють - їх потрібно інформувати про наявність нашої опозиційної групи. Звільненим ми надамо консультації стосовно подальших дій, яким чином можливо оскаржити незаконні рішення, а у 90% випадків вони є незаконними.

    Також хочемо запросити колег, що на даний час залишаються працювати в університеті, звертатися за адресою chdtu@i.ua - це голова нашої опозиційної групи. На його адресу просимо надавати повні ПІБ та номери телефонів тих людей, які не згодні з призначенням нинішнього ректора та бажають щось змінити. Ми готуємо відкритий лист до органів влади та запрошуємо приєднуватися усіх небайдужих, хто готовий поставити свій підпис під таким зверненням. Просто повідомте особисто нашого керівника про свою згоду, надавши вищезазначену інформацію. Ми гарантуємо повну конфіденційність до моменту оприлюднення відкритого листа.

    Додано опісля 20 хвилин 51 секунду:
    Тю ну и чем Лега мешал? нормальный дядька вроде)
    автор Репка
    Взагалі то колектив і віддав більшість голосів за Юрія Григоровича.    Але, як відомо, у нашій країні ніхто не рахується з народом. Наплював на колектив і Сергій Миронович Квіт. А тепер нам, а не йому, бовтатися у цьому.

    Доречі, ті хто підтримував Легу тепер перші на черзі до виходу, а якщо підстав ну взагалі ніяких немає, навіть протизаконних, то просто забирають години і урізають до мінімума ставки.
    Зворотній бік ЧДТУ: http://chdtu.livejournal.com

    Комментарий


    • #5

     Криза у ЧДТУ

     Re: Криза у ЧДТУ

     В свою чергу відпишуся як студент.
     Після заміни ректора як то кажуть "жити стало краще, жити стало веселіше".
     для початку, заставили платити повністю за гуртожиток, при чому ніхто не питав є можливість чи ні, минулі роки можна було платити за пів року, чи навіть помісячно.
     Зараз же ж прийшлося брати кредит і платити.
     Від багатьох студентів чув аналогічну ситуацію.
     Звільняються викладачі з кафедри.
     Моральний дух що в студентів що і у викладачів- ніякий.
     Взагалі для мене незрозуміло одне- як може людина з економічною освітою бути керівником технічного вузу?

     Комментарий


     • #6

      Криза у ЧДТУ

      Re: Криза у ЧДТУ

      Ага, якось Квіт промахнувся і з ЧДТУ, і з ЧНУ - напевне, в нього в голові не вкладається, що колектив вузу - то не завжди адмінресурс, а все ж "інсайдери", до яких треба хоч прислухатися, а не категорично відмахуватися.
      Він багато в чому фахівець, але точно не в кадрових питаннях на місцях.
      Спор на форуме - это как олимпиада среди умственно отсталых: даже если выиграл, всё равно *****
      Слава Україні!

      Комментарий


      • #7

       Криза у ЧДТУ

       Re: Криза у ЧДТУ

       Тю ну и чем Лега мешал? нормальный дядька вроде)
       автор Репка
       А ничего что он в ПР? Политическая кадровая чистка произошла, регионала заменили на нерегионала. Кто-то еще хочет покричать "банду геть!"? Студенты и школьники есть? Захотели перемен ну так не жалуйтесь.

       З.Ы.: меня сегодня тоже слегка огорошили. ну буду смотреть по ситуации.

       Комментарий


       • #8

        Криза у ЧДТУ

        Re: Криза у ЧДТУ

        Комментарий


        • #9

         Криза у ЧДТУ

         Re: Криза у ЧДТУ

         Лучше бы мединститут отгрохали в Черкассах, этот Чити штампует выпускников пачками, а применения им нет, вот я получил там осё диплом Эколога.. и куда с ним? валяется вон в тумбочке, а сколько бабла вбухал в этот универ, машину лучше бы купил.
         Вместе с колбасой из города пропали красивые женщины... (с)

         Комментарий


         • #10

          Криза у ЧДТУ

          Re: Криза у ЧДТУ

          вот я получил там осё диплом Эколога
          автор Док
          навіщо отримував?

          Комментарий

          Сейчас на странице 0 пользователь(ей)

          Обработка...
          X